UD

Gandalf - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Gandalfik
Znaczenie : od słów gandr ("różdżka") i álfr ("elf")
Planeta : Neptun i Uran
Znane : głównie z literatury („Władca Pierścieni”, „Thorgal”) i mitologii nordyckiej
Imieniny : 17 czerwca, 6 września

Historia imienia

Imię Gandalf pochodzenia germańskiego,  wywodzące się z XIII-wiecznego skandynawskiego manuskryptu Völuspá „Katalog karłów”, wchodzącego w skład „Eddy starszej”. Pisarz J. R. R. Tolkien wykorzystał to imię dla czarodzieja w swych książkach „Hobbit” oraz „Władca Pierścieni”.

Znaczenie imienia Gandalf

Nazwa pochodzi od staronordyckich słów gandr („różdżka”) i álfr („elf”).

Numerologia imienia Gandalf

Liczba imienia Gandalf to DZIEWIĘĆ. Numerologiczne dziewiątki są pomocne i bezinteresowne. Charakteryzują się współczuciem, tolerancją, idealizmem i wrażliwością.

Jaki jest Gandalf?

Osoba o imieniu Gandalf charakteryzuje się filozoficznym myśleniem, choć może być także krytyczna, analityczna i stanowcza. Gandalf jest odważny, niezależny i ciekawy świata. Wie czego chce i dlaczego chce właśnie tego. Znajduje przyjemność w podejmowaniu ryzyka i w odkrywaniu nieznanego, a kiedy już osiągnie swój cel, szybko się nudzi i poszukuje nowych doświadczeń. Jest ekstrawertykiem, który dąży do przebywania w towarzystwie innych ludzi. Często ma zdolności przywódcze, pragnie przewodzić, ale też kontrolować innych. Ma talent do negocjacji i wyjątkową zdolność perswazji. Jest zorientowany na działanie i pełen energii. Pragnie zmieniać świat, przez co zazwyczaj interesuje się polityką, kulturą i sprawami socjalnymi. Jego słabością bywa nadmierna nerwowość, którą stara się zrekompensować niustanną aktywnością, ćwiczeniami fizycznymi lub częstymi podróżami. Z tego samego powodu, zdarza mu się być impulsywnym, niecierpliwym i drażliwym.

Znak zodiaku imienia Gandalf

Imię Gandalf jest odpowiednie dla znaków należących do żywiołu wody, a więc dla Raka, Skorpiona, Wodnika i Ryb.

390 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent