UD

Florencja - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Florka, Flora
Znaczenie : kwitnący, pomyślny
Planeta : Jowisz i Merkury
Znane : Florence Welch, Florence Green, Florence Baverel-Robert, Florence Griffith-Joyner
Imieniny : 10 listopada i 1 grudnia

Historia i znaczenie imienia Florencja

Imię pochodzenia łacińskiego, oznaczające „kwitnący, pomyślny”. Posiada męski odpowiednik – Florencjusz.

Numerologia imienia Florencja

Zgodnie z numerologią, imieniu Florencja przypisuje się liczbę TRZY. Trójki cechuje entuzjazm i optymistycznie podejście do życia. Uwielbiają naturę, mają szerokie horyzonty myślowe i wewnętrzną harmonię.

Jaka jest Florencja?

Florencja ma bardzo wrażliwą naturę, jednak nie okazuje zbytnio swych emocji. Jest miłośniczką harmonii i symetrii, prawdziwą estetką. Często jest pod dużym wpływem swojej rodziny. Ma wewnętrzną siłę, która czyni ją skuteczną w codziennych zmaganiach z życiem. Nie brakuje jej zdrowego rozsądku, lubi niezależność, jest zdolna do brania odpowiedzialności, ambitna i pewna siebie. Ma głębokie poczucie sprawiedliwości. Pragnie czuć się doceniana, lecz bywa leniwa, gdy brakuje jej emocjonującej motywacji. Florencja kocha wszystko, co eleganckie i piękne, a więc wysoko ceni sztukę i estetykę. Posiada niezwykle wyrafinowany gust. Przywiązuje duże znaczenie do swojego życia miłosnego, co w praktyce nie jest łatwe. Jest bardzo wybiórcza i nie jest jej łatwo znaleźć mężczyznę, który odpowiadałby jej wymaganiom.

Jako dziecko, Florencja jest mądrą i odpowiedzialną dziewczynką. Opiekuje się swoim rodzeństwem, nie sprawia trudności w szkole. Często swoim zachowaniem poszukuje sukcesu lub uznania, dąży do pochwał.

Znak zodiaku imienia Florencja

Imię Florencja pasuje do dziewczynek urodzonych pod znakiem Bliźniąt, Strzelca, Wodnika oraz Ryb. Są to znaki pasujące do wszechstronności cechujące osoby o tym imieniu.

646 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent