UD

Flora - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Florka, Florcia
Znaczenie : od bogini Flory
Planeta : Neptun i Jowisz
Znane : Flora Bogdani, Flora Montgomery, Floria Sigismondi
Imieniny : 11 czerwca, 29 sierpnia, 5 października, 24 listopada i 29 listopada

Historia i znaczenie imienia Flora

Imię Flora jest imieniem łacińskim, wywodzącym się od rzymskiej bogini urodzaju, kwiatów i wiosny. W Polsce zostało po raz pierwszy odnotowane w 1375 roku. Patronką tego imienia jest święta Flora z Kordoby. Męskim odpowiednikiem tego imienia jest imię Florus.

Numerologia imienia Flora

Imię Flora odpowiada numerologicznej SIÓDEMCE, a więc liczbie ludzi wrażliwych, z głębokim wglądem w swój świat wewnętrzny.

Jaka jest Flora?

Flora jest osobą dość skrytą i tajemniczą, mało kto wie, jaka jest naprawdę. Tylko niewielkiej liczbie osób pozwala się do siebie prawdziwie zbliżyć. Można odnieść wrażenie, że jest raczej zamknięta w sobie, a wręcz nieśmiała. Tak naprawdę Flora nie przepada za gwarem, tłumem, zdecydowanie woli trzymać się bliżej natury. W końcu nie przez przypadek jej imię wywodzi się od bogini roślinności, kwiatów i wiosny. Flora najchętniej zamknęłaby się w domku gdzieś daleko w górach, by w spokoju pielęgnować ogródek i zajmować się zwierzętami. Jest bardzo wrażliwa, niezwykle łatwo ją zranić. Dlatego też niełatwo zdobyć jej zaufanie, a gdy tylko raz się na kimś zawiedzie, bardzo ciężko znów wrócić do jej łask. Flora lubi ludzi podobnych do niej, spokojnych, żyjących w zgodzie z naturą. Nie znosi fałszu i działań na pokaz. Zazwyczaj podąża za swoją intuicją, która najczęściej podpowiada jej właściwe ścieżki.

Jako dziecko Flora interesuje się wszelkimi formami sztuki, poprzez którą zręcznie wyraża swoje emocje. Poprzez swoją emocjonalność bywa dość płaczliwa, warto więc okazywać jej dużo wsparcia.

Znak zodiaku imienia Flora

Do imienia Flora najbardziej pasuje znak Ryb oraz Strzelec.

775 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent