UD

Faustyna - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Faustynka
Znaczenie : błoga, szczęśliwa, pomyślna
Planeta : Pluton i Wenus
Znane : Faustyna Kowalska, Faustyna Morzycka, Faustine Kluver
Imieniny : 15 lutego, 5 października

Historia i znaczenie imienia Faustyna

Imię Faustyna jest pochodzenia łacińskiego, należy do niewielkiej grupy najstarszych imion rzymskich. Pochodzi od słowa „faustus”, znaczącego „błogi, szczęśliwy, pomyślny”. Jest żeńską formą imienia Faustyn lub Faust. Najbardziej znaną patronką imienia jest święta Faustyna Kowalska, polska zakonnica słynna ze swych duchowych i mistycznych doświadczeń.

Numerologia imienia Faustyna

Zgodnie z numerologią, imieniu Faustyna przypisuje się liczbę OSIEM.

Jaka jest Faustyna?

Faustyna jest niezależną jednostką, dla której słowa „wyzwolenie kobiet” mają ogromne znaczenie. Nie przeszkadza jej to jednak w byciu czarującą i uwodzicielską, zakochaną w życiu i we wszystkich przyjemnościach, które ma do zaoferowania. „Dynamiczna” jest słowem, które najbardziej do niej pasuje. W rzeczy samej, bywa dość niespokojna, a jeśli warunki jej to na to pozwalają, to najczęściej można ją spotkać między jednym a drugim samolotem. Pragnie przygód, a jej szybkość działania, zdolność adaptacji i ciekawość, okazują się cennymi środkami zaspokajającymi ten pęd. Jej mocne strony to przede wszystkim wielka odwaga, odpowiedzialność i inicjatywa, a także towarzyskość, prostota, spryt, empatia i entuzjazm, które inspirują innych. Z kolei jej słabości to emocjonalna niestabilność, lekkomyślność, niedbalstwo i skłonność do nieco powierzchownej i ryzykownej postawy. Z drugiej strony jej intuicja jest wysoce rozwinięta, a Faustyna jest skrajnie wrażliwa, co powoduje, że jest postrzegana przez innych jako bardzo przyjacielska osoba.

Znak zodiaku imienia Faustyna

Imię Faustyna pasuje do dziewczynek urodzonych pod znakiem Bliźniąt, Strzelca, Wodnika oraz Ryb. Są to znaki pasujące do wszechstronności cechujące osoby o tym imieniu.

177 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent