Weleda
Weleda Baby

Faust - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Faustek, Faustynek
Znaczenie : szczęśliwie rosnący
Planeta : Saturn i Uran
Znane : Faustus Korneliusz Sulla Feliks, Faust Socyn, Faustyn Czernijowski
Imieniny : 15 lutego, 16 lipca, 3 października, 4 października, 5 października, 13 października, 19 listopada i 26 listopada

Historia imienia

Imię Faust jest pochodzenia łacińskiego, należy do niewielkiej grupy najstarszych imion rzymskich. Pochodzi od słowa „faustus”, znaczącego „błogi, szczęśliwy, pomyślny”. W Polsce po raz pierwszy odnotowano to imię w 1488 roku. Jego patronem jest święty Faust z Riez. Jest to także imię tytułowego bohatera słynnego dramatu Johanna Wolfganga von Goethego.

Znaczenie imienia Faust

Imię Faust oznacza „szczęśliwie rosnący”.

Numerologia imienia Faust

Imię Faust to numerologiczna CZWÓRKA, czyli liczba osób praktycznych i pracowitych.

Jaki jest Faust?

Pozornie spokojny, powściągliwy i o raczej flegmatycznym usposobieniu, Faust może wydawać się zdystansowany lub obojętny. Prawda jest taka, że jest prostym człowiekiem, dość nieśmiałym i skromnym. Nie posiada wiary we własne możliwości, jednakże kiedy poczuje się swobodnie, zwykle zaczyna się relaksować i otwierać. Jest z pewnością osobą uczciwą, wiarygodną i sumienną, posiadającą ugruntowany charakter moralny. Podczas gdy jest cierpliwy, stabilny, zdyscyplinowany i wytrwały, to bywa także niespokojny, niepewny, ze skłonnościami do wątpliwości i pesymizmu. Jest introwertykiem, który nie ma nic przeciwko samotności, a już na pewno woli towarzystwo jednej czy dwóch bliskich osób niż mnóstwo powierzchownych znajomości. Jeśli jego przyjaciele go potrzebują, jest dla nich zawsze dostępny. Nie jest bardzo spontaniczny czy wylewny, za to cierpliwość jest jedną z jego największych zalet.

Jako dziecko, Faust jest posłuszny i rozsądny, czasem wręcz lekceważy własne potrzeby i pragnienia, by zadowolić swoich rodziców. Jego poczucie obowiązku jest tak dobrze rozwinięte, że bezcelowym jest jego wzmacnianie. Nie lubi gwałtownych działań i sportu.

Znak zodiaku imienia Faust

Imię Faust najbardziej pasuje do chłopców urodzonych w znaku Panny i Koziorożca.

779 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent