Falkon
Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Falkon - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Falkonek, Falkonik
Znaczenie : szlachetność, brawura, inteligencja
Planeta : Słońce i Wenus
Znane : pustelnik z XIII wieku, biskup Maastricht
Imieniny : 20 lutego i 9 sierpnia
 

Historia i znaczenie imienia Falkon

Imię Falkon ma pochodzenie germańskie, oznacza „szlachetność, brawurę, inteligencję”. Sama nazwa falkon to też określenie: probówki wirówkowej, historycznej broni palnej oraz konwentu fanów fantastyki, odbywającego się w Lublinie.

Numerologia imienia Falkon

Liczba imienia Falkon to numerologiczna PIĄTKA, liczba charakteryzująca osoby pewne siebie i popularne.

Jaki jest Falkon?

Falkon jest osobą niezwykle wszechstronną. Interesuje się ogromną ilością rzeczy, ma coś do powiedzenia niemal na każdy temat. Bardzo dużo czyta, ale też zdobywa wiedzę poprzez rozmowy z innymi ludźmi. Falkon jest przedsiębiorczy, ma mnóstwo pomysłów. Jest też ambitnym perfekcjonistą, dla którego bardzo ważne są szczegóły. Wytrwały w swoich działaniach, nigdy nie opuszcza danego projektu przed jego ukończeniem.

Jest pewny siebie i dobrze się czuje, gdy inni zwracają na niego uwagę. Schlebia mu, gdy jest podziwiany za intelekt i posiadaną wiedzę.

Jako dziecko Falkon zadaje mnóstwo pytań. W szkole często się wykłóca z nauczycielami, choć trzeba przyznać, że wielokrotnie ma rację. Potrafi postawić na swoim i nigdy nie rezygnuje z własnego zdania.

Jako dorosły jest równie nieustępliwy, nie akceptuje kompromisów, przez co czasem bywa trudno wytrzymać w relacji z nim. Może sprawiać wrażenie aroganckiego i zadufanego w sobie. Zdarza się, że mówi coś szybciej niż pomyśli, nie zdając sobie sprawy z tego, jaki słowa mogą wywołać skutek. Przez to bywa mało taktowny i nieempatyczny.

Znak zodiaku imienia Falkon

Znaki zodiaku najlepiej pasujące do Falkona to Baran i Lew, którym najbliżej do silnej osobowości tego imienia.

752 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent