UD

Fabia - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Fabi, Fabka
Znaczenie : od imienia Fabiusz, Fabian
Planeta : Słońce i Mars
Znane :
Imieniny : 31 lipca
 

Historia imienia i znaczenie imienia Fabia

Imię Fabia jest imieniem łacińskim, żeńskim odpowiednikiem imienia Fabiusz lub Fabian, które z kolei wywodzą się od nazwiska starożytnego rzymskiego rodu Fabius. Sama nazwa pochodzi od łacińskiego słowa faba, oznaczającego fasolę, najprawdopodobniej opisującego rolniczą rodzinę zajmującą się uprawą fasoli.

Numerologia imienia Fabia

Imię Fabia to numerologiczna JEDYNKA. Wyraża ją indywidualizm, cechy przywódcze i pionierstwo w działaniu.

Jaka jest Fabia?

Fabia jest niezwykle aktywna, łatwo angażuje się we wszelkie działania. Jest osobą, którą trudno zatrzymać, gdy już raz podchwyci jakiś pomysł, to nie przestaje go realizować. Łatwo nawiązuje kontakty społeczne, ponieważ jest bardzo otwarta i pewna siebie. Ludzie zazwyczaj ją lubią, choć niektórych może irytować jej częste narzucanie własnego zdania. I tutaj nie można zaprzeczyć – Fabia, gdy się na coś uprze, to zdania nie zmieni i będzie walczyć dotąd, aż wszyscy wokół odpuszczą. Jej aktywność nie pozwala jej zbyt długo nie robić niczego. Nawet odpoczywa będąc w działaniu – jest więc bardzo dobra we wszystkich sportach wymagających wysiłku. Bywa roztrzepana i rozrzutna, ciężko jej panować nad wydatkami, bo nie przywiązuje dużej wagi do planowania swoich działań. Swoje decyzje zazwyczaj podejmuje w sposób spontaniczny i impulsywny, nie zastanawiając się zbytnio nad konsekwencjami.

Fabia lubi być w centrum zainteresowania. Zdarza się, że podejmuje nawet zachowania ryzykowne, by się w tym centrum znaleźć.

Znak zodiaku imienia Fabia

Imię Fabia pasuje do osób spod znaku Barana i Lwa, najlepiej dopasowanych do jej charakteru.

456 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent