Ernest

Ernest - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Erneścik
Znaczenie : poważny
Planeta : Merkury i Saturn
Znane : Ernest Bryll, Ernest Hemingway
Imieniny : 13 i 27 marca, 13 sierpnia

Historia imienia

Dla Niemców imię Ernest jest znaczące: do dziś w tym języku ernst znaczy: „poważny”. Planetą, która patronuje powadze i surowości, jest Saturn.

Znaczenie imienia Ernest

Ernest = poważny.

Numerologia imienia Ernest

Jednakże liczba imienia – SZEŚĆ – nieco łagodzi te skrajności, dlatego raczej opiekuje się tym imieniem łagodniejsza planeta, Merkury.

Jaki jest Ernest?

W sumie wynika taki oto portret Ernestów: są to ludzie nawykli do skupienia i do sumiennych studiów i nauk, często dochodzący do znacznej biegłości w swojej dziedzinie, ale też mający zacięcie wąskich specjalistów, takich, którzy cały świat widzą na jednym szkiełku lub w jednej szufladzie. Taki charakter przynosi owoce, tym bardziej że w wieku dojrzałym Ernest ma szanse stać się pracoholikiem. Ponadto noszący to imię mają zmysł zbieraczy i gromadzą kolekcje rozmaitych cennych przedmiotów. Są raczej domatorami niż miłośnikami towarzystwa, raczej spokojni niż narwani, raczej skłonni do umiaru niż do żywiołowych skrajności. Można się domyślać, że lubią życie rodzinne i domowe i z pewnością pochodzą z rodzin z dużymi tradycjami.

Znak zodiaku imienia Ernest

Są dwa znaki, którym najbardziej odpowiada to imię: pierwszym jest Panna, drugim Rak. Oczywiście imię Ernest lepiej będzie służyć znakom umiarkowanym i opanowanym, takim jak Koziorożec czy Byk niż niespokojnym Baranom, Bliźniętom, Wodnikom czy Strzelcom. Chętnie będzie nosił je też Lew, Skorpion czy nawet Waga, a w przypadku Ryb to imię może nawet działać stabilizująco na psychikę.

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie