Epifania
UD

Epifania - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Epifanka, Epifaneczka
Znaczenie : objawienie, ukazanie się
Planeta : Jowisz i Neptun
Znane : Epifania - zakonnica z Pawii
Imieniny : 6 stycznia i 12 lipca
 

Historia i znaczenie imienia Epifania

Imię Epifania pochodzi od greckiego słowa epifaneia, oznaczającego „objawienie, ukazanie się”. Męskim odpowiednikiem tego imienia jest Epifaniusz lub Epifani. Epifania to także inna nazwa chrześcijańskiego Objawienia Pańskiego, czyli święta Trzech Króli.

Numerologia imienia Epifania

Liczba imienia Epifania to numerologiczna SIÓDEMKA, pasująca do romantyków i marzycieli.

Jaka jest Epifania?

Epifania to osoba raczej cicha, nieśmiała i wstydliwa. Nie wyróżnia się z tłumu, czasem jest wręcz niezauważalna. Już od dziecka nie lubi zwracać na siebie uwagi, źle się czuje w tłumie. Można by powiedzieć, że to typowa szara myszka.

Epifania zdecydowanie nadrabia jednak przy bliższym poznaniu. Okazuje się osobą o bogatym życiu wewnętrznym, mądrych przemyśleniach i niebanalnej osobowości, którą jednak nie ze wszystkimi się dzieli. Potrzebuje dużo czasu by komuś zaufać i się przed nim otworzyć. Uważa też, że nie każdy jest tego wart, dlatego woli spędzać czas sama, oddając się czytaniu książek i rozmyślaniom. Dobrze czuje się w towarzystwie roślin, dlatego często z zapałem pielęgnuje przydomowy ogródek. To typowa domatorka, dbająca o domowe zacisze. Każda rzecz w jej domu ma swoje miejsce i określony porządek – Epifania nie lubi, gdy coś lub ktoś to zakłóca.

Epifania dobrze się odnajduje w zawodach niewymagających dużego kontaktu z ludźmi. Jest osobą bardzo wrażliwą, często ma trudność w wyrażaniu własnych uczuć i oczekiwań. Może sprawiać wrażenie zamkniętej w sobie.

Znak zodiaku imienia Epifania

Imię Epifania najlepiej pasuje do znaków Ryb i Strzelca, najlepiej pasujących do jej charakteru.

697 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent