Dominik

Dominik - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Dominiczek, Dominiś
Znaczenie : należący do Pana
Planeta : Wenus
Znane : Dominik Życki, Dominik Rettinger
Imieniny : 6 maja, 9 czerwca, 8 sierpnia

Historia imienia

Imię to w historii było raczej imieniem zakonnym, przyjmowanym po wstąpieniu do klasztoru. Św. Dominik Guzman, Hiszpan żyjący 900 lat temu, był założycielem zakonu kaznodziejskiego – dominikanów, i poświęcił się przekonywaniu heretyków do prawdziwej wiary. Jeśli się wsłuchać w brzmienie tego imienia, słychać w nim rozmarzenie, łagodność, oderwanie od spraw pospolitych – jakby od imienia Dominik biło nieziemskie światło.

Znaczenie imienia Dominik

Imię Dominik to po łacinie dominicus, „należący do Pana” – czyli Pana Boga.

Numerologia imienia Dominik

Jest to w pełnej zgodzie z liczbą imienia – SZÓSTKĄ – która jest liczbą łagodności, zgody i pokoju.

Jaki jest Dominik?

Dominik nie może być porywczym brutalem! Przeciwnie, to imię godne jest tylko mężczyzn uduchowionych, życzliwych, a przynajmniej – nadzwyczaj przyzwoitych. Nadane chłopcom, będzie ich uczyć dobrych manier, posłuszeństwa, szacunku dla starszych i głoszonych przez nich prawd. Jako że imię to podlega władzy Wenus, Dominikowie znajdują łatwy dostęp do serc niewieścich i są dla kobiet zaufanymi przyjaciółmi. Oczywiście Dominik raczej będzie się realizował w sztukach pięknych czy na przykład w dyplomacji, jako orędownik pokoju i porozumienia, niż w twardych walkach i rozgrywkach. Imię nierozważnie nadane młodym ludziom o naturze wojowniczej i przekornej może w decydujących momentach odbierać im ochotę do ryzykowania i zwyciężania.

Znak zodiaku imienia Dominik

Z tego wynika, że imię Dominik najbardziej jest odpowiednie dla wenusowego znaku Wagi, a także dla pokrewnych duchem Byków, Ryb i Raków. Z gracją też będzie je nosił Wodnik i Panna, ale można mieć wątpliwości przy żwawych Bliźniętach i twardych Koziorożcach, a już na pewno jego wibracje będą obce Baranom, Lwom, Strzelcom i Skorpionom.

Zobacz też Dominika

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie