Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Domaradz - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Domaradzek
Znaczenie : ten, który troszczy się o swój dom/ojczyznę
Planeta : Słońce i Mars
Znane :
Imieniny : 29 grudnia
 

Historia i znaczenie imienia Domaradz

Imię Domaradz jest imieniem staropolskim złożonym z dwóch członów: Domapochodzące od słowa „dom” oraz -radz od słowa „radzić”, oznaczającego dawniej „troszczyć się o coś, dbać”. Imię Domaradz można więc interpretować jako „ten, który troszczy się o swój dom” lub ojczyznę. Domaradz to także nazwa wsi i gminy, położonej w województwie podkarpackim.

Numerologia imienia Domaradz

Liczba imienia Domaradz to numerologiczna JEDYNKA, opisująca pionierów, przywódców i indywidualistów.

Jaki jest Domaradz?

Domaradz to osoba bardzo otwarta – zarówno na nowe doświadczenia, jak i poglądy innych. Szanuje odmienność i inne zdanie. Jest bardzo charyzmatyczny, co przyciąga do niego ludzi. Roztacza atmosferę szacunku, jest inspirujący i kreatywny. Ludzie pragną być blisko niego i dążą do znajomości z nim. Domaradz jest przy tym prostolinijny, czego nie można mylić z ugodowością – akceptuje inne opinie, jednak najczęściej udaje mu się przeforsować własne zdanie, a wręcz skłonić do realizacji własnych pomysłów. To doskonały dyplomata i negocjator, a jeszcze lepszy przywódca, za którym ludzie podążają w sposób naturalny, bez stosowania żadnych środków przymusu czy perswazji.

Domaradz lubi oddawać się wszelkim aktywnościom, ciężko się przy nim nudzić. Jemu też dość trudno wysiedzieć w jednym miejscu, ponieważ pomysły same do niego przychodzą, a on natychmiast zapala się do ich realizacji. Nie lubi marnować czasu, czując, że każdego dnia jest tyle do odkrycia i zrobienia na tym świecie.

Znak zodiaku imienia Domaradz

Znaki zodiaku najlepiej pasujące do Domaradza to Lew i Strzelec, które najlepiej współgrają z jego charakterem.

378 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent