Weleda
Weleda Baby

Dobiegniew - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Gniewko, Gniewek
Znaczenie : ten, którego gniew jest zawsze stosowny do sytuacji
Planeta : Jowisz i Merkury
Znane :
Imieniny : 20 stycznia i 30 stycznia
 

Historia i znaczenie imienia Dobiegniew

Imię Dobiegniew to imię staropolskie, złożone jest z dwóch części Dobie („stosowny, zdatny”, „waleczny, odważny”) oraz gniew. Prawdopodobne znaczenie to „ten, którego gniew jest zawsze stosowny do sytuacji”.

Dobiegniew to także miasto w województwie lubuskim.

Numerologia imienia Dobiegniew

Liczba imienia Dobiegniew to numerologiczna TRÓJKA, pasująca do osób charakteryzujących się optymizmem i radością życia.

Jaki jest Dobiegniew?

Dobiegniew to człowiek, który nie potrafi usiedzieć na miejscu. Cały czas szuka przygód, jednak równie szybko przygody znajdują jego. Ceni sobie wolność, choć poprzedzoną dobrym przygotowaniem. Lubi badać różne tematy, wnikać w nie dogłębnie, a kiedy już osiągnie poczucie poziomu specjalisty w danym temacie, to wyrusza w podróż lub podejmuje wybrane wyzwanie. Lubi działania spontaniczne, takie jednak, by mógł również w dużym stopniu sprawować nad nimi kontrolę. Niechętnie współpracuje w grupie – jest bardziej typem indywidualisty, który pozwala uczestniczyć w swoich działaniach, ale bycie liderem pozostawia sobie. Jest dość emocjonalny, bywa porywczy, jednak po napadzie emocji czy złości potrafi szybko się zreflektować i poukładać relacje na nowo.

Dobrze odnajduje się w zawodach, w których ciągle coś się dzieje, stawiających mu nowe wyzwania. Dobiegniew to dobry typ freelancera, który sam decyduje o tym, co w danej chwili robi.

Podobają mu się kobiety silne i niezależne, wspierające go w rozwoju i otwierające na nowe tematy i możliwości, imponujące wiedzą i zainteresowaniami.

Znak zodiaku imienia Dobiegniew

Znaki zodiaku najlepiej pasujące do Dobiegniewa to Strzelec oraz Bliźnięta, którym najbliżej do wszechstronności tego imienia.

654 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent