Dawid

Dawid - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Dawidek
Znaczenie : ukochany
Planeta : Wenus i Mars
Znane : David Beckham, David Bowie, David Copperfield, David Duchovny, Dawid Kostecki, David Lynch, Dawid Woliński
Imieniny : 1 marca, 15 lipca, 17 września, 29 grudnia

Historia imienia

Król Dawid, który żył dokładnie trzy tysiące lat temu, jest jednym z najsławniejszych bohaterów Biblii. Za młodu był dzielnym wojownikiem i pokonał okrutnego Goliata. Przyjaźnił się z królewskim synem, Jonatanem, a król Saul dał mu swą córkę za żonę. Po śmierci Saula Dawid został królem i za jego panowania Izrael stał się potężnym państwem. Dawid miał też mnóstwo pięknych żon, pięknie grał na harfie, i był poetą, jako że tradycja uważa go za autora Psalmów. Jego urodzeniowy horoskop musiał być niezwykły, skoro w jego osobowości zgodnie współdziała dzielność Marsa z artystycznymi uzdolnieniami, jakie daje Wenus.

Znaczenie imienia Dawid

Dawid po hebrajsku znaczy „ukochany”.

Numerologia imienia Dawid

Liczba imienia Dawid to SIÓDEMKA, i to by tłumaczyło tak różnorodne talenty tego żydowskiego króla. Mało kto jest jednocześnie biegłym muzykiem, mistrzem sztuk walki i wybitnym władcą. A SIEDEM to właśnie liczba ludzi wszechstronnie utalentowanych, choć może trochę dziwnych i nietypowych.

Jaki jest Dawid?

Dziś imię Dawid wskazuje przede wszystkim na talenty artystyczne. Ale nie dziwmy się, jeżeli mały Dawid oprócz gry (powiedzmy) na perkusji zechce trenować także… karate! Dawidowie mają bowiem własne pomysły na życie, które mogą daleko odbiegać od wzorców, jakie podsuwa im rodzina czy szkoła. Są mało podatni na wpływy z zewnątrz, mają własne zdanie na różne sprawy i z trudem dają się przekonać, że może być inaczej. Nie boją się ani samotności, ani tego, że nikt nie idzie w tę samą stronę co oni. Ich mocną stroną jest za to poczucie humoru i zimna krew w trudnych sytuacjach.

Znak zodiaku imienia Dawid

To dość rzadkie dziś imię najlepiej nadaje się dla urodzonych w znaku Wodnika, w tym znaku zodiaku, który harmonijnie łączy wpływy Marsa i Wenus. Również dobrze posłuży to imię Bliźniętom, Strzelcom, Pannom i Skorpionom. Na drugim końcu skali leżą takie znaki jak Ryby, Rak i Byk, dla których imię to wydaje się zbyt zobowiązujące i wprowadza zbyt duże napięcia.

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie