Dalia

Dalia - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Dalcia, Dalka
Znaczenie : kwiat dalia lub winorośl
Planeta : Neptun i Uran
Znane : Dalia Grybauskaitė, Dalia Itzik
Imieniny : 29 października

Historia i znaczenie imienia Dalia

Imię Dalia ma arabskie korzenie. Oznacza nazwę kwiatu dalia, którą wymyślił Andreas Dahla lub z języka arabskiego „winorośl”.

Numerologia imienia Dalia

Liczba przypisana do imienia Dalia to DZIEWIĘĆ. Dziewiątki cechuje życiowa mądrość i wiedza, ogromny potencjał duchowy, a także zdolność do poświęceń dla innych.

Jaka jest Dalia?

Chociaż jest powściągliwa i skryta, to mimo to Dalia jest asertywną i zdecydowaną osobą. Jest cnotliwa i uwodzicielska, pozostając przy tym prostą i naturalną. Nie cierpi bezmyślności, miernoty i powierzchowności. Selektywnie dąży do tego, co czyste i naturalne, uwielbia też przebywać na łonie natury. Jest ambitną perfekcjonistką, która cały czas stara się rozwijać i udoskonalać. Potrafi wykazywać się olbrzymią cierpliwością, jest zdyscyplinowana i zdeterminowana, a czasem nawet skłonna być autorytarną. Nie porzuca swoich marzeń i zasad łatwo. Jest dość konwencjonalna i raczej twardo stąpa po ziemi. Stara się żyć pokojowo ze wszystkimi i nie stwarzać sobie wrogów, zawsze pierwsza dąży do pojednania. Jest szczególnie wymagająca w wyborze partnera, ponieważ czeka na osobę, która dosłownie skradnie jej serce, którą będzie mogła podziwiać i szanować. Jeśli człowiek ten nadszarpnie jej zaufanie, nigdy nie dostanie drugiej szansy.

Jako dziecko, Dalia jest miła i uczynna. Dorastając nie stwarza większych problemów.  Jest typem odpowiedzialnej, starszej siostry, która jest zdyscyplinowana i ciężko pracuje w szkole.

Znak zodiaku imienia Dalia

Imię Dalia pasuje dla osób urodzonych pod znakiem Raka, Skorpiona, Wodnika i Ryb, a więc do znaków żywiołu wody.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie