UD

Celina - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Celinka, Linka
Znaczenie : niebiańska
Planeta : Merkury
Znane : Céline Dion, Celina Szymanowska
Imieniny : 21 października

Historia imienia

Imię Celina albo Celia pochodzi z łaciny, od słowa oznaczającego „niebo”, i znaczy tyle, co „niebiańska”, „nieziemska”. Imię jakby specjalnie wymyślone dla… aniołów!

Znaczenie imienia Celina

Imię Celina albo Celia pochodzi z łaciny, od słowa oznaczającego „niebo”, i znaczy tyle, co „niebiańska”, „nieziemska”.

Numerologia imienia Celina

Liczba imienia to DZIEWIĄTKA, a ludzie mający tę liczbę w imieniu przez całe życie dążą do wysokich celów.

Jaka jest Celina?

Celiny to zwykle intelektualistki o szerokich horyzontach. Interesują się niemal wszystkim. Mają encyklopedyczne umysły. W szkole są biegłe w przedmiotach ścisłych, a także w gramatyce. I tak samo jak anioły, lubią się gdzieś zjawiać znienacka, jakby spadały z nieba. Lubią zaskakiwać innych. Bywają urodzonymi podróżnikami i „nosi” je po świecie. Może warto, by młode Celiny studiowały dziennikarstwo? W zawodach, które uprawiają, wybierają rzadkie i elitarne specjalizacje. Lubią być niezastąpione na swoim odcinku. Bywają źródłem oryginalnych pomysłów i z natury są inspiracją dla ludzi ze swego otoczenia. W ich obecności zawsze znajduje się rozwiązanie dla problemów!

Znak zodiaku imienia Celina

Imię Celina najlepiej odpowiada powietrznym znakom zodiaku, czyli Bliźniętom, Wodnikowi i Wadze. Dobre jest też dla Panny i Strzelca. Jeśli najsilniejszą planetą w horoskopie córeczki jest Merkury, imię Celina będzie dla niej „strzałem w dziesiątkę”. Imię Celina najlepiej odpowiada powietrznym znakom zodiaku, czyli Bliźniętom, Wodnikowi i Wadze. Dobre jest też dla Panny i Strzelca. Najsilniejszą planetą w horoskopie Celiny powinien być Merkury.

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

775 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent