UD

Celia - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Celka, Celusia
Znaczenie : od słowa znaczącego "niebo"
Planeta : Jowisz i Merkury
Znane :
Imieniny : 27 lipca
 

Historia imienia i znaczenie imienia Celia

Celia jest często uznawana za zdrobnienie od Cecylii, jednak imiona te mają zupełnie różną etymologię. Uważa się, że Celia jest żeńską wersją stażytnego rzymskiego nazwiska rodowego Caelius od łacińskiego „caelum” oznaczającego „niebo” (podczas gdy Cecylia pochodzi od caecus, znaczącego „ślepy”). Chociaż Celia to nazwa starożytnego rzymskiego pochodzenia, nie była używana w średniowieczu (prawdopodobnie dlatego, że nie był z nią związany żaden święty). Tym, co skłoniło do używania imienia Celia wśród anglojęzycznych osób, był William Shakespeare. Użył tego imienia dla sympatycznej postaci w swojej komedii z 1600 roku „Jak wam się podoba”. Celia jest imieniem najczęściej nadawanym w języku angielskim, włoskim i hiszpańskim. Obecnie jest w 50 najpopularniejszych imionach we Francji, Hiszpanii i Belgii. W Polsce nie jest to imię popularne, w 2018 roku nadano je tylko dwa razy.

Numerologia imienia Celia

Imię Celia to numerologiczna TRÓJKA, pasująca do osób obdarzonych urokiem osobistym i radością życia.

Jaka jest Celia?

Celia uwielbia towarzystwo ludzi. To niezwykle elokwentna, charyzmatyczna kobieta, która lubi być w centrum zainteresowania. W dodatku z łatwością udaje jej się tam znaleźć. Ludzie doceniają jej urok osobisty, czar i serdeczność. Posiada liczne artystyczne talenty, ale jest też przedsiębiorcza i błyskotliwa, odnajduje się więc w wielu działaniach. Dużo rzeczy sprawia jej radość, lecz przede wszystkim obcowanie i kontakt z ludźmi. Bywa nazbyt podatna na wpływ i opinie innych, przez co może być łatwym obiektem do wykorzystania. Celia interesuje się tak wieloma rzeczami, że ma trudność w skupieniu się na jednym oraz niezwykłą łatwość do zmian.

Znak zodiaku imienia Celia

Imię Celia pasuje do osób spod znaku Bliźniąt i Strzelca, które najlepiej współgrają z jej charakterem i wibracjami numerologicznej Trójki.

683 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent