UD

Carmen - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Karmela, Karmelia
Znaczenie : pieśń
Planeta : Neptun i Uran
Znane : Carmen Laforet, Carmen Maura, Carmen Electra, Carmen Hernández, Carmen Miranda, Carmen McRae, Carmen Espinoza-Rodriquez, Carmen Amaya
Imieniny : 16 lipca
 

Historia imienia

Imię Carmen przywołuje na myśl piękną, czarnowłosą kobietę w czerwonej sukni, z pasją tańczącą flamenco. Dzieje się tak zapewne dlatego, że imię to pochodzi z krajów hiszpańskojęzycznych i  jest tutaj bardzo popularne. W Polsce występuje sporadycznie. Istnieje również jego odmiana – Karmen.

Znaczenie imienia Carmen

Imię Carmen to po hiszpańsku „pieśń”.

Numerologia imienia Carmen

Liczba imienia to DZIEWIĄTKA, a ludzie mający tę liczbę w imieniu przez całe życie dążą do wysokich celów.

Jaka jest Carmen?

Carmen to emocjonalność, zmysłowość, wrażliwość, intuicja i urok – nieśmiertelna kobiecość w pełnej krasie! Carmen jest przepełniona wdziękiem i uwodzicielstwem. Ciągnie pragnie nowych doświadczeń, uwielbia chwytać życie garściami i brać z niego to, co najlepsze. Trudno jej usiedzieć w miejscu, nie cierpi bycia bierną. Dlatego już od najmłodszych lat uczestniczy w najróżniejszych aktywnościach, grupach społecznych czy organizacjach. Łączy to też z miłością do innych ludzi i chęcią niesienia im pomocy, więc często bywa wolontariuszką, nie oczekując niczego w zamian. Bywa nadwrażliwa i ma skłonności do dramatycznych wybuchów, szczególnie jeśli zderza się z własną bezsilnością, wywołującą w niej silną frustrację. Zdarza się też, że trudno przewidzieć jej zachowanie, bo bywa niezwykle zmienna i w przeciągu kilku minut może przejść od płaczu do śmiechu.

Jako dziecko, Carmen ma tendencję do emocjonalnej delikatności, łatwo ją zranić i sprawić jej przykrość. Lubi typowo „dziewczyńskie” aktywności, chętnie dzieli się z innymi, w tym ze swoim ewentualnym rodzeństwem.

Znak zodiaku imienia Carmen

Do wrażliwości Carmen najlepiej pasują znaki wodne, a więc Rak, Skorpion, Wodnik i Ryby.

Gwiazdy i sławne osoby, które dały swojej córce imię Carmen:

Agustin Egurrola

Alec Baldwin

194 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent