UD

Bożena - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Bożenka
Znaczenie : od słów Bóg lub bogaty
Planeta : Jowisz
Znane : Bożena Adamek, Bożena Dykiel, Bożena Stachura, Bożena Walter
Imieniny : 13 marca

Historia imienia

Swojsko brzmiące imię Bożena pochodzi z Czech, gdzie znaczyło „błogosławiona”. Ale również – to druga możliwość – jest to skrót od imion w rodzaju Bogumiła lub Bożydara.

Znaczenie imienia Bożena

Bożena = błogosławiona.

Numerologia imienia Bożena

DZIEWIĄTKA, która patronuje temu imieniu, jest liczbą wielkich osiągnięć, zarówno materialnych, jak i duchowych, sukcesu i doskonałości. W astrologii więc imieniem Bożena będzie się opiekowała planeta pomyślności i powodzenia – Jowisz.

Jaka jest Bożena?

Głównym darem, jaki spływa wraz z tym imieniem na dziewczynkę rozpoczynającą swoją drogę przez życie, jest zaradność, samodzielność i aktywny stosunek do rzeczywistości. Bożeny nie czekają z założonymi rękami na mannę z nieba ani na księcia z bajki. Przeciwnie, mają zakodowane dążenie do osiągnięć, rozwoju – i nic im nie sprawia takiej przyjemności, jak dojść do czegoś samodzielnie, bez pomocy i zachęty z zewnątrz. Bożeny najlepiej się czują w takich okolicach świata, gdzie życie płynie wartko, dużo się dzieje, a ludzie nie narzekają i nie marudzą, tylko sami, własnymi rękami budują swoją przyszłość. Bożeny są optymistkami, wierzą, że „jutro będzie lepiej”, nie załamują rąk z powodu kłopotów i w każdym miejscu potrafią znaleźć przyjaciół i towarzystwo.

Znak zodiaku imienia Bożena

To pełne energii imię najlepiej pasuje do jowiszowego znaku Strzelca, a także do optymistek ze znaków Byka, Lwa i Bliźniąt. Może też być dobrym darem na życie dla przedsiębiorczej Panny oraz dla Barana i Wodnika. Rakom z kolei dodaje energii. Dla Ryb i Wag to imię się wydaje trochę za mało subtelne, a dla Koziorożca i Skorpiona, przeciwnie, zbyt niepokojące.

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

179 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent