UD

Bogusław - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Boguś
Znaczenie : od słów Bóg i sław
Planeta : Wenus
Znane : Bogusław Cupiał, Bogusław Kaczyński, Bogusław Linda, Bogusław Mec, Bogusław Sonik, Bogusław Wołoszański
Imieniny : 29 kwietnia, 18 grudnia

Historia imienia

Imię Bogusław pojawia się już we wczesnym średniowieczu. Tak nazywali się rycerze w Polsce, w Czechach i w innych krajach słowiańskich; było to również dynastyczne imię książąt pomorskich. Najbardziej utrwalił się nam w pamięci jednak inny książę – Bogusław Radziwiłł, czarny charakter z „Potopu” Henryka Sienkiewicza. Czy jednak przebiegły Radziwiłł był typowym przedstawicielem Bogusławów? Na pewno nie.

Znaczenie imienia Bogusław

Bogusław – od słów Bóg i sław.

Numerologia imienia Bogusław

Imię to brzmi ciepło i przytulnie, a gdy zbadamy je numerologicznie, okazuje się, że to spokojna, solidna i pracowita czwórka.

Jaki jest Bogusław?

Zgodnie z tym wskaźnikiem, a także w zgodzie z sensem swego imienia, typowy Bogusław jest za młodu ulubionym dzieckiem w rodzinie, a i później daje się lubić i łatwo zdobywa sympatię i zaufanie ludzi. Jest miłośnikiem porządku, ładu i organizacji, dba o dom, dzieci i materialny dostatek – i mało jest rzeczy, które by go wyprowadziły z równowagi i odebrały dobre samopoczucie. W imieniu Bogusław wyczuwalne są wpływy Wenus i Jowisza, tak więc z pewnością imię to sprzyja powodzeniu w życiu i przyciąga sukces i dobrobyt.

Znak zodiaku imienia Bogusław

Imię to jest dobre przede wszystkim dla zodiakalnych Byków i Raków, a także dla Koziorożca, Panny, Ryb i Wagi. Innym znakom z pewnością nie zaszkodzi, chociaż może się okazać zbyt łagodne dla Baranów i Skorpionów.

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

393 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent