Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Barabasz - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Barabaszek
Znaczenie : syn ojca
Planeta : Jowisz i Neptun
Znane : pseudonim Mariana Sołtysiaka, dowódcy partyzanckiej Armii Krajowej
Imieniny : 11 czerwca
 

Historia i znaczenie imienia Barabasz

Barabasz to imię postaci biblijnej z Nowego Testamentu. Jego imię wywodzi się od imienia Abbas (syn Abbasa), co można także rozumieć jako „syn ojca”. W Biblii Barabasz jest zbrodniarzem, uwięzionym za bunt i zabójstwo, przypuszczalnie jednym z przywódców powstania antyrzymskiego. Z okazji święta Paschy, zgodnie z wolą ludu, zostaje ułaskawiony od ukrzyżowania, w przeciwieństwie do Jezusa.

W dawnych czasach imię to nadawano sierotom i dzieciom biedoty.

Numerologia imienia Barabasz

Liczba imienia Barabasz to numerologiczna SIÓDEMKA, pasująca do osób perfekcjonistów i myślicieli.

Jaki jest Barabasz?

Barabasz jest człowiekiem żądnym przygód. Pragnie zdobywać nowe lądy, odkrywać nieznane i podążać za tym, co nieuchwytne. Nie potrafi zagrzać jednego miejsca, szybko się nudzi i coś go „ciągnie” do zmian. Jednocześnie szybko zdobywa nowych przyjaciół, dzięki czemu wszędzie czuje się jak u siebie. Jest bardzo elastyczny, z łatwością dostosowuje się do nowych warunków. Bez trudu przychodzi mu także opanowywanie nowych umiejętności, a uczy się z ogromną przyjemnością.

Barabasz może mieć jednak trudności z życiem miłosnym, ponieważ ciężko mu wytrwać w jednej, stabilnej relacji. Zdecydowanie bardziej nawołuje go świat i czekające go przygody niż pielęgnowanie własnego związku.

Jako dziecko, Barabasz jest otwarty na innych i pogodny. Uwielbia eksperymentować i odkrywać nowe rzeczy. Chętnie zajmuje się młodszym rodzeństwem i pomaga w domu, nie sprawiając większych kłopotów wychowawczych.

Znak zodiaku imienia Barabasz

Imię Barabasz najlepiej pasuje do znaków Skorpiona i Wodnika, doskonale współgrających z jego charakterem.

250 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent