Weleda
Weleda Baby

Balladyna - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Balladynka, Balladka
Znaczenie : od słowa „ballada”
Planeta : Neptun i Uran
Znane : bohaterka dramatu Słowackiego
Imieniny : 30 kwietnia, 28 maja

Historia imienia

Imię Balladyna zostało utworzone przez Juliusza Słowackiego. Balladyna była tytułową bohaterką dramatu romantycznego Słowackiego.

Znaczenie imienia Balladyna

Imię pochodzi od słowa „ballada”.

Numerologia imienia Balladyna

Imię Balladyna odpowiada numerologicznej DZIEWIĄTCE. Dziewiątki cechuje wrażliwość i uczuciowość, a także zdolność poświęcania się dla idei.

Jaka jest Balladyna?

Choć literacka Balladyna jest postacią mroczną, która nie stroni od straszliwych uczynków, a kolejne morderstwa przychodzą jej coraz łatwiej, tak w rzeczywistości imię Balladyna powiązane jest numerologicznie z wrażliwością i dobrocią. Kobieta o imieniu Balladyna już od dzieciństwa jest w centrum zainteresowania. Jest indywidualistką, która charakteryzuje się życiową mądrością i skłonnością do poświęceń. Posiada także wielki potencjał duchowy. Przy pierwszym spotkaniu z nią odczuwa się kombinację siły, uroku i dumy. Jej mocnymi stronami są kreatywność, ambicja, żelazna wola i dążenie do osiągnięcia celu.  Czasami ma tendencję do zmartwień i wątpliwości, bywa też zaborcza. Balladyna, gdy raz się zakocha, pozostaje całkowicie oddana swojemu partnerowi. Zdarza się, że chce go nadmiernie kontrolować.

Jako dziecko Balladyna jest dość zdyscyplinowana, może mieć talent do nauki języków lub artystyczny (często pasjonuje się śpiewem i muzyką). Może wymagać wsparcia przedmiotach ścisłych.

Znak zodiaku imienia Balladyna

Imię Balladyna pasuje do osób spod znaku Raka, Skorpiona, Wodnika i Ryb, a więc do znaków żywiołu wody. Są to znaki dla których charakterystyczny jest związek z intuicją, empatią i wrażliwością na innych.

526 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent