UD

Aurelia - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Aurelka
Znaczenie : złota
Planeta : Saturn i Uran
Znane : Aurelia Kotta, Aurelia Trywiańska, Aurelia z Anagni
Imieniny : 25 września, 16 października, 25 listopada i 2 grudnia
 

Historia imienia i znaczenie imienia Aurelia

Imię Aurelia pochodzi od łacińskiego imienia Aureliusz, a te z kolei od słowa aureus, oznaczającego „złoty, złocisty”. Imię to sięga starożytnych czasów Rzymu, początkowo było używane jako nazwisko rodowe. We wczesnych czasach Republiki Rzymskiej Aureliusz był nazwą klanu używaną wśród klas plebejskich, ale w III wieku p.n.e. stało się bardziej nazwiskiem patrycjuszy. Imię to nosił przede wszystkim cesarz rzymski z II wieku, Marek Aureliusz, uważany za króla-filozofa, który symbolizował wiele z tego, co dobre w cywilizacji rzymskiej (był ostatnim z tzw. „Pięciu dobrych cesarzy”). Żeńska forma imienia, Aurelia, zasadniczo oznacza „złotą” i została zrodzona przez matkę Juliusza Cezara (Aurelia Kotta). Aurelia posiada licznych świętych i błogosławionych patronów w kościele katolickim.

W Polsce w 2018 roku nadano to imię 522 dziewczynkom, co stawia je na 70. miejscu pod względem popularności.

Numerologia imienia Aurelia

Imię Aurelia to numerologiczna CZWÓRKA, pasująca do osób odpowiedzialnych i wytrwałych.

Jaka jest Aurelia?

Aurelia podchodzi do życia odpowiedzialnie. Nie są jej bliskie szaleństwa czy wygłupy, woli skupić się na rzeczach ważnych. Dużo inwestuje w swój rozwój, a każde powierzone jej zadanie traktuje bardzo poważnie. Jest sumienna i wytrwała. Nie ogląda się na innych, w działaniu jest samowystarczalna, podobnie jak ogólnie w życiu – stara się liczyć tylko na siebie. Ma skłonności do popadania w rutynę, często aranżuje swój czas i realizuje obowiązki dokładnie w taki sam sposób, jednak nie odczuwa tego jako uciążliwość. Lubi mieć wszystko pod kontrolą, więc organizuje każdy aspekt swojego życia.

Znak zodiaku imienia Aurelia

Imię Aurelia pasuje do osób spod znaku Panny i Koziorożca, które najlepiej współgrają z jej charakterem i wibracjami numerologicznej Czwórki.

339 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent