Weleda
Weleda Baby

August - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Augustek, Gucio
Znaczenie : dostojny, boski, majestatyczny, poświęcony, święty, czcigodny, pomyślny, wzniosły
Planeta : Pluton i Wenus
Znane : Stanisław August Poniatowski, Zygmunt II August, August Chełkowski, Auguste Comte
Imieniny : 29 lutego, 22 marca, 8 kwietnia, 7 maja, 1 września, 7 października

Historia imienia

Imię August pochodzi z języka łacińskiego. Było przydomkiem od przymiotnika „augustus” nadanym cesarzowi Oktawianowi przez Senat Rzymski. W Polsce imię August nadano po raz pierwszy w 1349 roku, w łacińskiej formie „Augustus”.

Znaczenie imienia August

Imię August oznacza „dostojny, boski, majestatyczny, poświęcony, święty, czcigodny, pomyślny, wzniosły”.

Numerologia imienia August

Zgodnie z numerologią, imieniu August odpowiada liczba OSIEM. ÓSEMKA to siła i witalność, a także mądrość i odpowiedzialność. Charakterystyczna dla ÓSEMEK jest także determinacja i upór w dążeniu do celu.

Jaki jest August?

Zgodnie ze swoją numerologiczną liczbą, August jest przede wszystkim zdeterminowany, skuteczny w działaniu, zaradny, energetyczny i odważny – to potężna osobowość, która aspiruje do przewodzenia i dowodzenia innymi. August wie, jak zwracać na siebie uwagę, błyszczeć i robić wrażenie na innych. Jest przystosowany do władzy, którą wręcz emanuje. Twardo stąpa po ziemi, jest niezwykle aktywny i dynamiczny. Lubi walczyć o zasady i przyczyniać się do rozwoju tego, w co wierzy. Ma tendencję do bycia zadowolonym z siebie. Uwielbia ćwiczenia fizyczne, co stanowi doskonały punkt wyjścia do spożytkowania jego nadmiaru energii. August ma silną potrzebę autonomii i trudno jest mu zaakceptować autorytet kogokolwiek innego. Jest uczulony na wszelkie formy hierarchii – szczególnie, że z natury jest niepokorny i lubiący dyskutować. Jego szczera i bezpośrednia postawa może przyciągać konflikty i przyczyniać się do mnożenia wrogów, czego August w pewien sposób świadomie lub nieświadomie szuka. Świat materialny jest dla niego istotny, nigdy nie traci okazji, by się wzbogacić lub zarobić. Mógłby być doskonałym człowiekiem biznesu lub menadżerem, ponieważ ma instynkt do wyłapywania korzystnych przedsięwzięć.

Podczas gdy przyciąga go aktywność i podboje, czuje również potrzebę wycofania się i odprężenia od czasu do czasu. Może to wyrażać poprzez miłość do podróży, w klasycznym znaczeniu tego słowa, oraz poprzez podróże umysłu: poezję, malarstwo, muzykę, metafizykę, duchowość i irracjonalność. Bywa zafascynowany science-fiction i innymi rzeczami dziwnymi, a zarazem wspaniałymi. Jeśli chodzi o miłość, August jest prawdziwym romantykiem – idealistą z wielkimi oczekiwaniami. Jego namiętna natura może się odwrócić, by stać się zazdrością i zamętem.

Jako dziecko, August nie jest ani skromny, ani cierpliwy. Jest buntowniczy i bywa dość drażliwy i temperamentny. Lecz w głębi August ma miękkie serce, wrażliwą i bardzo emocjonalną duszę o dość namiętnej naturze. Jest pobudliwym chłopcem, który potrzebuje dużo wysiłku fizycznego, by wyładować część swej energii.

Znak zodiaku imienia August

Imię August jest doskonałe dla chłopców urodzonych pod znakiem Byka, Panny, Skorpiona i Koziorożca.

552 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent