Andromeda
UD

Andromeda - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Andromedka
Znaczenie : myśląca o człowieku
Planeta : Księżyc i Jowisz
Znane :
Imieniny : 7 sierpnia

Historia i znaczenie imienia Andromeda

Imię Andromeda pochodzi z mitologii greckiej, od dwóch słów: „andros”, czyli „człowiek” oraz „medesthai”, oznaczające „myśleć”. Może więc oznaczać „myśląca o człowieku”. W mitologii greckiej Andromeda była córką Cefeusza.

Numerologia imienia Andromeda

Andromeda to numerologiczna TRÓJKA.

Jaka jest Andromeda?

Urocza, atrakcyjna, uwodzicielska, a nawet wyrafinowana – Andromeda to sama słodycz, uśmiech i światłość. Jednakże, pod przykrywką bardzo atrakcyjnego wyglądu, jest daleka od bycia tak przyjemną jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Zdeterminowana i energiczna, poszukuje tego, co jest dla niej najważniejsze – władzy.  Może to wyrażać odwagą i stanowczym podejściem, brawurowym i walecznym zachowaniem, a nawet bardziej wprawnie – pokazując, że jest ekspertem w sztuce manipulacji. Andromeda jest na tyle subtelna i mądra, a także spostrzegawcza i przekonywująca, by nie mieć kłopotów z wykorzystaniem szans, które lądują u jej stóp. Jest bardzo zainteresowana materialną sferą życia, ma świetny zmysł w biznesie. Bywa niecierpliwa i najczęściej gdzieś się spieszy. Ma też tendencje do działań impulsywnych i nie do końca przemyślanych. Żyje chwilą, bez zbędnego martwienia się o konsekwencje. Jej życiowa droga bywa pełna zakrętów, wąskich przejść i ciągnących się serpentyn.

W dzieciństwie Andromeda nie jest posłusznym, małym aniołkiem. Choć jest zaborcza i autorytarna, nie sposób oprzeć się jej słodyczy i urokowi.

Znak zodiaku imienia Andromeda

Andromeda to imię pasujące do znaków Koziorożca, Lwa i Skorpiona.

361 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent