Amanda

Amanda - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Amandka, Ama
Znaczenie : godna miłości
Planeta : Jowisz i Neptun
Znane : Amanda Lear, Amanda Seyfried, Amanda Plummer, Amanda Peet, Amanda Palmer, Amanda Marshall
Imieniny : 6 lutego, 18 czerwca, 26 października
 

Historia imienia i znaczenie imienia Amanda

Imię Amanda to imię łacińskie, znane już w starożytnym Rzymie. Pochodzi od łacińskiego słowa „amanda”, oznaczającego „ta, która powinna być kochana” lub „godna miłości”. Jest to imię popularne w Stanach Zjednoczonych, w Polsce w 2018 roku zostało tak nazwanych 69 dziewczynek. Amanda to także nazwa planetoidy oraz gatunek yerba mate.

Numerologia imienia Amanda

Imię Amanda to numerologiczna SIÓDEMKA, pasująca do osób romantycznych i z wyobraźnią.

Jaka jest Amanda?

Amanda często spędza czas w samotności, gdzie oddaje się swoim przemyśleniom i rozwijaniu swego wewnętrznego „ja”. Jest bardzo tajemnicza, trudno rozwikłać jej emocje i przyczyny działania, zupełnie jakby była wplątana w coś, czego cała reszta nie rozumie. Dość ciężko się do niej zbliżyć, a udaje się to nielicznym. Amanda poszukuje odpowiedzi na pytania o sens życia i ludzkości na ziemi, zastanawia się nad prawdami religijnymi i filozoficznymi. Bywa, że jej dusza skłania się ku działaniom artystycznym czy poetyckim. Jest także bardzo dobrą obserwatorką o wysokim intelekcie, co powoduje, że doskonale sprawdzi się także w świecie naukowym. Amanda ma skłonność do działań charytatywnych, ogólne dobro ludzi jest dla niej ważne – jest niezwykle skłonna do pomocy i empatyczna. Jest także bardzo wrażliwa i delikatna, łatwo ją nieopatrznie zranić czy sprawić przykrość – Amanda może wówczas długo chować urazę, a samo wybaczanie przychodzi jej z trudnością.

Znak zodiaku imienia Amanda

Imię Amanda pasuje do osób spod znaku Strzelca i Ryb, które najlepiej współgrają z jej charakterem i bogatym światem duchowym.

Gwiazdy, które nadały swojej córce imię Amanda:

Eva Mendes i Ryan Gosling, Malcolm McDowell

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie