UD

Alina - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Alinka
Znaczenie : skrót od imion w rodzaju Adelina lub Adelajda
Planeta : Wenus
Znane : Alina Gut , Alina Janowska
Imieniny : 16 czerwca, 28 lipca, 20 października, 16 grudnia

Historia imienia

Pochodzenie imienia Alina nie jest pewne. Prawdopodobnie jest to skrót od germańskich imion, takich jak Adelajda lub Adelina. Zawierają one rdzeń adal, co znaczy: „szlachetna”. Spotyka się też pogląd, że jest to imię arabskie i wtedy znaczyłoby ono „dostojna”.

Znaczenie imienia Alina

Alina – skrót od imion w rodzaju Adelina lub Adelajda.

Numerologia imienia Alina

Liczba imienia Alina równa się DWA, co oznacza, że idealna właścicielka tego imienia powinna być łagodna, subtelna, wrażliwa, mieć dobry gust i zaufanie do ludzi. W Polsce imię Alina stało się słynne dzięki dramatowi Słowackiego pt. „Balladyna”, gdzie Alina jest dobrą i ufną siostrą ambitnej i zbrodniczej Balladyny. Być może Słowacki znał numerologię, a może wystarczyła mu wrażliwość poety, w każdym razie jego Alina doskonale odpowiada temu, co numerologia mówi o kobietach opisanych liczbą DWA.

Jaka jest Alina?

Aliny to natury szczere i widzące świat w jasnych barwach. Są optymistkami, chętnie wierzą, że ludzie są lepsi niż w rzeczywistości, a wszelkie życiowe zakręty ostatecznie przynoszą dobre skutki. Aliny łatwo wybaczają ludziom ich niedoskonałości, przymykają oczy na grzeszki i potrafią cieszyć się różnymi codziennymi przyjemnościami. Cenią sobie piękno, harmonię, poprawne i przyjazne stosunki z ludźmi, kulturę i bezpieczeństwo. Lubią się ładnie ubierać i sprawiać miłe wrażenie na ludziach. Bliższy jest im świat dziecka niż zbuntowanej młodzieży. Nie znoszą przemocy i rywalizacji, hałasu i nieporządku. Nie lubią ludzi o przesadnych ambicjach, a także nieumiejących się zachować, marudzących lub przechwalających się. Stanowczo wolą życie umiarkowane i ujęte w normy niż pełne burzliwych przygód i ryzyka. Jak w przypadku wszystkich dwójek, życiowe powodzenie Aliny w dużym stopniu zależy od oparcia, jakie znajdzie w mężczyźnie, i od stosunków, jakie zapanują w jej domu i w najbliższej rodzinie.

Znak zodiaku imienia Alina

Imię Alina podlega planecie Wenus. Spośród znaków zodiaku najbardziej odpowiednie jest dla dziewcząt ze znaku Wagi, a także Byka i Ryb. Imię to wzmacnia wrodzone tym znakom zamiłowanie do harmonii, porządku i elegancji. Również łagodne, „wenusowe” cechy podkreśli u Raka i Wodnika. Mniej odpowiednie jest to imię dla znaków takich jak Koziorożec, Lew lub Panna, a jeszcze mniej dla Strzelca, Bliźniąt, Skorpiona i Barana.

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

391 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent