Fabryka Marzeń
Zapraszamy do Klockowni!

Alba - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Albusia, Albunia
Znaczenie : jasna, biała, świetlista
Planeta : Neptun i Jowisz
Znane : Alba Arnova, Alba Parietti, Alba Rohrwacher
Imieniny : 17 stycznia

Historia imienia

Imię Alba ma korzenie w języku łacińskim, pochodzi od słowa „albus”, oznaczającego „jasny, biały, świetlisty”. W Polsce imię to jest spotykane bardzo rzadko, choć pierwsze jego zapiski sięgają średniowiecza. Męskim odpowiednikiem imienia Alba jest Albus.

Znaczenie imienia Alba

Od łacińskiego słowa „albus” – „jasny, biały, świetlisty”.

Numerologia imienia Alba

Alba to numerologiczna SIÓDEMKA.

Jaka jest Alba?

Alba to kobieta z charakterem! Ma bardzo silną osobowość, która ma wiele cech wspólnych z płcią przeciwną. Niczym mężczyźni, Alba jest ambitna, odważna, niecierpliwa, a nawet trochę dominująca. Docenia dobrą rywalizację i potrzebuje regularnych ćwiczeń, by spalić nadmiar energii. Jest szczera i nie owija w bawełnę, czasem jej słowa mogą być dotkliwe. Jest dumna, uparta i bardzo lojalna. Doskonale wie, jak wykorzystać pojawiającą się szansę. Takt, tolerancja, pasywność, delikatność i słabość nie są uwzględnione w jej słowniku. Niemniej jednak, Alba ukrywa swą wrażliwą i emocjonalną duszę, a w zderzeniu z przeciwnościami losu, jest skłonna do paniki i wycofania. Chociaż jest nieco materialistką i docenia bogactwo,  to jest bardzo wspaniałomyślna i skora do poświęceń dla tych, których kocha, a także dla jakiejkolwiek sprawy, która nią porusza.

Rodzice nie powinni dać się zwieść tej chłopczycy, ponieważ Alba w głębi duszy poszukuje przede wszystkim bezpieczeństwa. Nie zmienia to faktu, że przez większość czasu przepełnia ją energia. Warto zachęcać ją do udziału w sportowych aktywnościach, by pomóc jej znaleźć równowagę i złagodzić jej ducha rywalizacji.

Znak zodiaku imienia Alba

Do imienia Alba najbardziej pasuje znak zodiaku Bliźnięta.

589 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent