Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Alana - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Alanka, Alania
Znaczenie : przystojna lub harmonijna
Planeta : Mars i Księżyc
Znane : Alana Stewart, Alana Boyd
Imieniny : 14 sierpnia, 14 października, 25 listopada

Historia imienia

Imię Alana jest żeńskim odpowiednikiem imienia Alan.  Prawdopodobnie ma korzenie celtyckie, choć niektóre źródła podają, że może wywodzić się od nazwy irańskiego plemienia Alanów.

Znaczenie imienia Alana

Z języka bretońskiego imię to oznacza „przystojna”, a z celtyckiego „harmonijna”.

Numerologia imienia Alana

 Imię Alana to numerologiczna JEDENASTKA. Jest to grupa liczb mistrzowskich, dla której charakterystyczne jest odkrywczość i nowatorstwo w działaniu.

Jaka jest Alana?

Alana chce brać od życia to, co najlepsze. Jest zdyscyplinowana, pracowita, stabilna, cierpliwa i oryginalna. Często odznacza się ponadprzeciętną inteligencją, a jej genialny matematyczny umysł może doprowadzić do zawrotów głowy. Posiadając takie cnoty, nie trzeba być bardzo zaskoczonym odkryciem, że Alana ma również sporo niedoskonałości. Może być uparta, zaciekła, a czasem ma wręcz „klapki na oczach”. Bywa dumna i zarozumiała – może nie wykazywać się dużą tolerancją.  Zazwyczaj jest przywiązana do domu i rodziny. Chce robić wszystko jak najlepiej, jest skrupulatna i sumienna, czasem wręcz obsesyjnie. Czasem wtrąca się w sprawy innych ludzi, lecz w dobrej wierze – jest przekonana, że pomaga. Niewątpliwie jest osobą godną zaufania. Jest miłośniczką piękna i symetrii, nie jest obojętna wobec sztuki czy estetyki. Bywa tak samo wymagająca wobec swojego partnera, jak wobec siebie – pragnie, by się wyróżniał inteligencją, był ponadprzeciętnie przystojny i oczywiście, by zdobył przychylność jej rodziców.

Znak zodiaku imienia Alana

Alana wpasuje się doskonale w znaki Barana, Bliźniąt, Byka i Panny.

586 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent