UD

Aida - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Aidka
Znaczenie : nagroda, korzyść
Planeta : Księżyc i Jowisz
Znane : Aida Ndoci, Aida Bella, Aida Amer, Aida Turturro
Imieniny : 2 stycznia i 28 lipca

Historia i znaczenie imienia Aida

Aida jest imieniem z korzeniami arabskimi, gdzie oznacza „nagroda, korzyść”. Aida była także tytułową bohaterką opery Giuseppe Verdiego.

Numerologia imienia Aida

Aida to numerologiczna SZÓSTKA. Jest to liczba dyplomatów i negocjatorów, wprawionych w współdziałaniu z innymi i budowaniu relacji.

Jaka jest Aida?

Aida to imię kobiety czarującej, miłej i atrakcyjnej, która pragnie się podobać i być kochaną. Emocjonalnie jest wrażliwa, empatyczna i uważna, jest też skłonna do znacznych wysiłków, które miałyby przyczynić się do harmonii i spokoju w jej świecie. Jest bardzo wrażliwa na piękno, również jej własne. Ma silną tendencję do dbania o wygląd fizyczny i zazwyczaj jest nieskazitelnie zadbana, aż do najdrobniejszych szczegółów. Jej najsłabszym punktem jest jej nadwrażliwość, która połączona z jej aktywną wyobraźnią i nerwowym usposobieniem, czasem prowadzi do niepokoju. Aida oczekuje, że rodzina zapewni jej bezpieczeństwo i ochronę, która jest konieczna dla jej równowagi i dobrego samopoczucia. Jest towarzyską osobą, która cieszy się przyjemnościami życia i komunikuje z łatwością, urokiem, dyplomacją i humorem.

Jako dziecko może być nieco temperamentna i nadmiernie emocjonalna, jednakże zazwyczaj jest nieśmiała, bardzo wrażliwa i zależna od środowiska. Rodzice powinni uważać, by nie być nadopiekuńczymi wobec Aidy, nie ulegać jej każdemu kaprysowi, a wspierać autonomię i odpowiedzialność.

Znak zodiaku imienia Aida

Aida to imię pasujące do znaków Byka, Raka i Skorpiona, które są powiązane z silnymi związkami z rodziną, zmysłowością i wrażliwością.

396 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent