Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Ahmed - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Ahmedek
Znaczenie : bardziej chwalebny
Planeta : Saturn i Uran
Znane : Ahmed Jassin, Ahmad Szach Masud, Ahmed Szah Chan
Imieniny : brak

Historia imienia

Ahmed jest bardzo popularnym imieniem wśród muzułmanów. Jest to imię pochodzenia arabskiego. Jego inna forma to także Ahmad.

Znaczenie imienia Ahmed

Imię Ahmed w języku arabskim oznacza „bardziej chwalebny”.

Numerologia imienia Ahmed

Zgodnie z numerologią, imieniu Ahmed odpowiada liczba CZTERY.

Jaki jest Ahmed?

Sprytny, delikatny i wyrafinowany, Ahmed obdarzony jest pewną naturalną domieszką arystokracji. Lubi się popisywać i błyszczeć w centrum zainteresowania. Jest przebojowy, aktywny i towarzyski. Trudno mu usiedzieć w jednym miejscu, usilnie poszukuje kontaktów, nie znosi nudy. Ma naturalną ciekawość świata, dąży do zdobywania wiedzy i informacji z najróżniejszych dziedzin. Cechuje go bardzo dobra pamięć, więc wszelkie nowe wiadomości przyswaja z prędkością światła. Jest też obdarzony silną wolą i determinacją – gdy czegoś chce, to za wszelką cenę dąży do tego, by to osiągnąć. Może łatwo paść ofiarą własnej dumy, arogancji czy egocentryzmu. Jest jednak również zdolny do hojności czy pewnych poświęceń dla innych, szczególnie dla bliskich mu osób, choć bywa równie otwarty na obcych, którzy w jakiś sposób mu się przypodobali.

Warto, by Ahmed miał rodzeństwo, w przeciwnym razie jest skłonny myśleć, że cały świat kręci się wokół niego. Jeśli nie ma rodzeństwa, to wskazane jest, by dołączył do grup rówieśniczych (na przykład związanych z zainteresowaniami), co pozwoli mu nauczyć się współpracy, solidarności, lojalności czy pracy w grupie.

Znak zodiaku imienia Ahmed

Dla takiego człowieka jak Ahmed, najbardziej pasujące znaki zodiaku to Byk, Panna, Skorpion i Koziorożec.

254 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent