Agis
Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Agis - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Agisek
Znaczenie : ten, kto prowadzi; ten, kto wskazuje drogę
Planeta : Jowisz i Merkury
Znane : królowie Sparty
Imieniny : 27 lipca

Historia imienia

Imię Agis jest imieniem pochodzenie greckiego, które zostało utworzone od czasownika oznaczającego „prowadzić, przodować, wskazywać drogę”. Było to popularne imię królów Sparty.

Znaczenie imienia Agis

Imię Agis oznacza „ten, kto prowadzi”; „ten, kto wskazuje drogę”.

Numerologia imienia Agis

Zgodnie z numerologią, imieniu Agis odpowiada liczba DZIEWIĘĆ. Jest to liczba charakterystyczna dla ludzi cechujących się mądrością i wiedzą życiową.

Jaki jest Agis?

Agis jest aktywnym, męskim i zaradnym człowiekiem, który na początku może wydawać się odrobinę zdystansowany, odległy i nierozmowny. W rzeczywistości potrzebuje więcej czasu, by poczuć się swobodnie w towarzystwie, by móc się zrelaksować i w pełni otworzyć. Potem okazuje się być bezpośrednim, prostolinijnym i szczerym. Ma silne poczucie obowiązku wobec tych, na których mu najbardziej zależy. Potrafi się bardzo poświęcać, czasem zapominając o własnych potrzebach. Uwielbia poczucie wolności, nie lubi być zamykany w żadnych schematach czy ograniczeniach. Lubi wyzwania, których chętnie się podejmuje, odpowiednio przy tym kalkulując ryzyko. Ceni sobie także zdrową, spokojną rywalizację. Może mieć potrzebę imponowania i podziwiania przez innych, lubi być w centrum uwagi. Poszukuje bezpiecznego domu i rodziny, ale wymaga także pewnego poziomu magii i fantazji w swoim życiu. Kiedy jest w związku, to może mieć trudność kwestionowaniem swojej pozycji „mistrza”.

Znak zodiaku imienia Agis

Dla takiego człowieka jak Agis najbardziej pasujące znaki zodiaku to Bliźnięta, Strzelec, Wodnik oraz Ryby, pasujące do wszechstronności tego imienia.

471 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent