Weleda
Weleda Baby

Afrodyta - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Afrodytka
Znaczenie : od greckiego słowa "piana"
Planeta : Neptun i Uran
Znane : Afrodyta z mitów greckich
Imieniny : 5 czerwca

Historia i znaczenie imienia Afrodyta

Imię Afrodyta pochodzi z greckiej mitologii. Afrodyta była uważana za boginię miłości, piękna, kwiatów, pożądania i płodności. Była najpiękniejszą z mitologicznych bogiń. Zgodnie z jedną z wersji przedstawionej w mitach, Afrodyta wyłoniła się z morskiej piany (gr. aphros) w okolicy Cypru. W związku z tym Cypr stał się głównym miejscem kultu bogini. Rzymską odpowiedniczką Afrodyty jest Wenus.

Numerologia imienia Afrodyta

Imię Afrodyta to numerologiczna DZIEWIĄTKA.

Jaka jest Afrodyta?

Afrodyta to imię kobiety bardzo emocjonalnej. Jej główne cechy to wyobraźnia, wrażliwość i często wręcz imponujące intuicyjne zdolności. Afrodyta uwielbia magię, tajemnice i baśnie. Bywa impulsywna, kapryśna, porywcza i niecierpliwa – może zająć jej lata, by nauczyć się najpierw pomyśleć, a potem powiedzieć! Jest wolnym duchem, lekko ekscentryczna, może jej brakować zdolności organizacyjnych. Uwielbia towarzystwo innych – jest ekstrawertyczką, ale również ogromną romantyczką, czekającą aż Książę z Bajki nareszcie przyjedzie i ją uratuje. Jest niezwykle kobieca: miłość, romans i macierzyństwo są jej priorytetami w życiu. Potrzebuje czułości tak bardzo jak tlenu. Doskonale rozumie też, jak ważna jest przyjaźń, dla której potrafi się bardzo poświęcić.

Jako dziecko, Afrodyta potrzebuje towarzystwa, bezpieczeństwa, uwagi, podobnie jak mnóstwa miłości i uczuć. Uwielbia różnorakie historie i jest wręcz zaślepiona legendami.

Znak zodiaku imienia Afrodyta

Imię Afrodyta doskonale pasuje do znaków wodnych: Raka, Skorpiona, Wodnika i Ryb.

Gwiazdy i znane osoby, które nadały swojej córce imię Afrodyta:

Eleni

367 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent