UD

Adam - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Adaś
Znaczenie : człowiek
Planeta : Księżyc
Znane : Adam Asnyk, Adam Boniecki, Adam Clayton, Adam Ferency, Adam Hanuszkiewicz, Adam Hofman, Adam Małysz, Adam Michnik, Adam Mickiewicz, Adam Słodowy, Adam Szejnfeld
Imieniny : 24 grudnia
 

Historia imienia

Adam to imię pierwszego człowieka, którego, jak powiada Biblia, Bóg powołał do życia w szóstym dniu stwarzania świata. Dawni Żydzi, twórcy Biblii, rozumieli to imię jako po prostu „człowiek”. Ponieważ w ich języku podobnie brzmiały także słowa „ziemia” i „czerwony”, wywnioskowali więc, że Bóg-Jahwe ulepił Adama z czerwonej ziemi. Adam był pierwszym człowiekiem i numerologia to potwierdza.

Znaczenie imienia Adam

Adam = człowiek.

Numerologia imienia Adam

Liczba tego imienia równa się bowiem JEDEN. Jest to liczba pionierów, tych, którzy idą przodem przed innymi, i pierwsi zaczynają różne przedsięwzięcia. Magia liczby JEDEN ma nadal wpływ na życie i charakter dzisiejszych Adamów. Są rzeczywiście pionierami i często z mozołem, w pojedynkę kładą podwaliny pod dzieło, które będą kontynuować jeszcze ich synowie i wnuki. Biblijny Adam żył w rajskim ogrodzie, gdzie rosły owocowe drzewa i pasła się zwierzyna.

Jaki jest Adam?

Współcześni Adamowie również znają się na ziemi, ogrodach i zwierzętach. Bywają zamiłowanymi ogrodnikami, rolnikami czy weterynarzami. Mają z natury talent do wszystkiego, co wiąże się z żywiołem ziemi – stąd wielu wśród nich geologów, budowniczych i architektów. Spod ich rąk wychodzą rzeczy trwałe, solidne i niezawodne. Lubią też otaczać się ładnymi przedmiotami i ozdobnymi roślinami. Często zajmują się ciałem: bywają uzdolnionymi lekarzami, masażystami, trenerami sportowymi. Adamowie są pewni swoich męskich zalet. Można im zaufać, można na nich polegać. Są urodzonymi opiekunami; chętnie otaczają się dziećmi i przekazują swoim synom (córkom również) swoje życiowe doświadczenia. Do swych poglądów są przywiązani i niechętnie zmieniają zdanie – nawet kiedy błądzą. Porażki nie odbierają im ochoty do działania. Potrafią z wielkim uporem realizować plany rozłożone na lata.

Znak zodiaku imienia Adam

Ten portret Adama najbardziej przypomina znak Byka: wiosenny znak zodiaku związany z żywiołem ziemi, z rozkwitającą przyrodą. Tak samo odpowiednie jest to imię dla Raków – miłośników tradycji, przyrody i życia rodzinnego; jak również dla praktycznych Panien i wytrwałych Koziorożców. Przypominamy, że najsławniejszy z polskich Adamów – Mickiewicz – urodził się właśnie w znaku Koziorożca. Mężczyznom z pozostałych znaków imię Adam dodaje wytrwałości w działaniu i pewności siebie. Tylko Baran i Skorpion będą grzeszyć nadmiernym uporem, a Adam-Waga będzie może zanadto zapatrzony w siebie.

Gwiazdy, które nadały swojemu synowi imię Adam:

Kasia Cichopek i Marcin Hakiel

 Piotr Kupicha

Anja Orthodox

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

825 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent