Weleda
Weleda Baby

Ada - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Adusia, Adeczka
Znaczenie : upiększać się, stroić się
Planeta : Księżyc i Jowisz
Znane : Ada Falcon, Ada Fijał, Ada Lovelace, Ada Negri, Ada Sari
Imieniny : 6 kwietnia, 8 czerwca, 28 lipca, 12 grudnia

Historia imienia

Imię Ada pochodzi z języka semickiego. Jest wymieniane w  biblijnym Starym Testamencie, gdzie Ada jest jedną z żon Lemecha i matką Jubala. W innej księdze Starego Testamentu, Ada to także matka flecistów i grających na harfie. Imię to stanowi także zdrobnienie dla imienia Adriana.

Inne źródła podają, że imię pochodzi od staroniemieckiego Eda, Etta lub staroangielskiego Eadda pochodzącego od słowa „happy” – szczęśliwa.

Popularne w Anglii w XXVIII i XIX wieku. Pierwsza córka Byrona miała na imię Ada.

Znaczenie imienia Ada

Z języka hebrajskiego oznacza: upiększać się, stroić się.

Numerologia imienia Ada

Ada to numerologiczna SZÓSTKA. Liczba ta charakteryzuje świetnych dyplomatów i negocjatorów.

Jaka jest Ada?

Ada jest czarującą i atrakcyjną kobietą, dla której najważniejszym celem w życiu jest podobanie się innym. Jest w stanie podjąć w tym kierunku znaczne wysiłki. Ma tendencję do dbania o swój wygląd zewnętrzny w najdrobniejszych szczegółach. Charakteryzuje ją perfekcjonizm i drobiazgowość. Zdarza się, że jest odbierana jako płytka czy nieinteresująca, a czasami też snobistyczna czy zakochana w sobie. Dzieje się tak zapewne dlatego, że Ada przedkłada wygląd fizyczny przed inne cechy. Bywa nerwowa czy nadmiernie niespokojna, szczególnie jeśli nie jest w stanie osiągnąć tego, co zamierzała. Nie jest jednak skłonna do konfrontacji, raczej ucieka niż atakuje. Częściej przyjaźni się z mężczyznami niż kobietami, towarzystwo kobiet sprawia, że bywa zazdrosna – to ona ma najbardziej błyszczeć w towarzystwie!

W dzieciństwie Ada nie sprawia większych problemów. Przedmioty ścisłe nie są jej mocną stroną, lepiej odnajduje się w sztuce, a szczególnie plastyce. Jeśli ma rodzeństwo, to może bywać apodyktyczna i chce wszystkiego dla siebie.

Znak zodiaku imienia Ada

Do imienia Ada najbardziej pasują znaki zodiaku Byk, Rak i Skorpion.

294 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent