Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Adriana - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Adrianna, Ada
Znaczenie : od imienia Adrian
Planeta : Wenus
Znane : Adriana Barraza, Adrianna Biedrzyńska , Adrianna Rusowicz
Imieniny : 9 stycznia, 4 i 23 marca, 8 lipca, 8 września

Historia imienia

Imię Adriana (pisane także Adrianna) jest żeńską odmianą imienia Adrian. Jednak urobienie imienia żeńskiego od męskiego zmienia jego charakter, i okultystyczna analiza imienia Adriana wskazuje, że kojarzy się ono z zupełnie innym charakterem i życiową drogą niż jego pierwowzór – idący przebojem Adrian.

Znaczenie imienia Adriana

Adriana – od imienia Adrian.

Numerologia imienia Adriana

Liczba imienia Adriany wynosi SZEŚĆ, a jeżeli będziemy pisać je: Adrianna, liczbą będzie DWA – o bardzo podobnym charakterze.

Jaka jest Adriana?

Otóż Adriana to natura skłonna do wygód, kochająca luksus, zbytek, błyskotki i materialne bezpieczeństwo. W pełni zrealizuje się dopiero mając odpowiednie środki finansowe, aby móc kolekcjonować obrazy, biżuterię i rzadkie kamienie. Przyjęcia, kulturalne imprezy, premiery w operze – to z pewnością świat, który każdą Adrianę magnetyzuje. Adriany, które nie znalazły na swej drodze mężczyzny, który by im to wszystko zapewnił, przenoszą swoje ambicje w świat marzeń, złudy i literackiej fikcji, w czym pomocne im są ich uzdolnienia artystyczne, literackie – a także muzyczne. Imię to bowiem z reguły na takie talenty wskazuje.

Znak zodiaku imienia Adriana

Adriana jest imieniem przeznaczonym głównie dla znaku Byka i dwóch innych, w których silne są wpływy Wenus, czyli dla Wagi i Ryb. Również odpowiednie jest dla młodych dam ze znaku Raka, Skorpiona, także Lwa. Raczej za to nie należy nim uszczęśliwiać Panien i Koziorożców, ani (z innych powodów) – Baranów.

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

325 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent