Zwierzoduchy. Recenzja

Zwierzoduchy

Zwierzoduchy (Spiritanimals) to seria opisująca przygody czterech nastolatków (Conora , Rollana, Meilin oraz Abeke)i ich zwierzoduchów Briggana ,Essix ,Jhi oraz Urazy. Zwierzoduchem Conora jest Briggan, Rollana Essix, Mielin Jhi, natomiast zwierzoduchem Abeke jest Uraza. Akcja rozgrywa się w mistycznym świecie o nazwie Erdas.

W tym świecie walka odbywa się na bronią białą z czego wnioskuję że akcja dzieje się w przeszłości. Główni bohaterowie walczą z Pożeraczem, który chce podbić całą Erdas. Siedmio-tomowa seria ukazała się w nakładzie wydawnictwa Wilga.

Pierwszy tom napisał Brandon Mull (Baśniobór, Pozaświatowcy) drugi Maggie Stiefvater (Król Kruków) trzeci tom napisali Garth Nix & Sean Williams (Trouble Twisters) autorką czwartego jest Shannon Hale (Ever After High, The Goose Girl) autorką piątego Tui T. Suntherland (Wings Of Fire, Awatarzy) autorem szóstego został Elliot Schrefer (Efektowna Katastrofa) a autorem ostatniego siódmego tomu jest Marie Lu (Legenda, Malfetto). Aktualnie na polski zostały przetłumaczone pierwsze 3 tomy (stan na 06.11.2015).

Mnie w tej książce spodobał się motyw zwierząt-przyjaciół-towarzyszy ,oraz to że każdy z bohaterów pochodzi z innej kultury i wychowywał się zupełnie inaczej od pozostałych Ta seria wyróżnia się na rynku. Moim zdaniem seria jest godna polecenia.

Szkoda tylko że książki są tłumaczone dość powoli.

Przeznaczone są dla młodzieży w przedziale wiekowym 9-13 lat.

Łukasz Raczkowski lat 12

Zabieram dzieci z sieci

Kurs dla rodziców cyfrowych dzieci

Nauka zdalna spowodowała, że twoje dziecko nie odchodzi od komputera nawet w wolnym czasie? Czujesz się bezsilny jako rodzic? Nie wiesz, gdzie wytyczyć granice i jak je egzekwować? Chciałbyś nawiązać z dzieckiem konstruktywny dialog na temat używania mediów elektronicznych?

Ten kurs jest właśnie dla ciebie!

Zwierzoduchy
Wydawnictwo Wilga 

Zapraszamy do działu recenzji Miasta Dzieci! 

 

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie