Zima w Mieście – Lublin

Nadchodzące ferie zimowe to masa radości dla dzieci i spory problem logistyczny dla rodziców. Niektóre dzieciaki wyjechały na wspaniałe zimowiska – inne będą równie wspaniale bawić się w rodzinnym mieście. Jak zapewnić dziecku maksimum atrakcji w czasie ferii?

Zima w mieście 2009

Z pewnością warto skorzystać z ofert „Zimy w Mieście". Zajęcia często są bezpłatne a zawsze – niezwykle ciekawe! Zima w Mieście to nie przechowalnia tylko atrakcyjna forma spędzenia wolnych dni na twórczych zajęciach i wśród nowych przyjaciół. Zimę w Mieście można też połączyć z wyjazdem do babci lub krewnych w pobliskim mieście – np. w Łęcznej. Dziadkowie będą cieszyć się obecnością wnuka a dziecku, dzięki warsztatom, nie zabraknie kontaktów z rówieśnikami.

 

Zajęcia artystyczne dla dzieci 

W czasie ferii można poświęcić się swojej pasji – np. artystycznej – wystarczy znaleźć tylko ofertę przeznaczoną dla małych plastyków (np. zajęcia w Filii Biblioteki Miejskiej im Hieronima Łopacińskiego ) lub odkryć coś zupełnie nowego (może pasją Waszego dziecka stanie się taniec lub śpiew?)

Zajęcia dla dzieci w bibliotekach 

Z pewnością dobrym pomysłem jest skorzystanie z oferty bibliotek. Filia Nr 9 na ulicy Krańcowej w Lublinie proponuje zajęcia dla małych artystów i artystek – decoupage , warsztaty tworzenia biżuterii…  Filia nr 24 w Lublinie zaprasza na bajki, filmy, wspólne czytanie i zajęcia plastyczne.

Sporty zimowe dla dzieci 

W czasie ferii warto wykorzystać czas wolny na zimowe sporty i szaleństwa. Nie trzeba przesiadywać nad zeszytem z praca domowa – trzeba więc dobrze wykorzystać ten czas! Warto wybrać się na lodowisko MOSIRu na ulicy Filaretów. A może narty? Stok Globus ski to świetne miejsce by rozpocząć naukę jazdy na nartach lub popisać się umiejętnościami. Wypoczęte dziecko chętniej chłonie sztukę – po zajęciach nie warto włączać telewizora, lepiej wybrać się na jedną z ciekawych wystaw – do wyboru: wystawa fotografii Namaste India , „Bajkowy portret dziecka" i wiele innych.

Zapraszam serdecznie do przeglądania działu Zima w mieście – codziennie pojawia się nowa oferta ciekawych, inspirujących zajęć dla dzieci.

 

Autor tekstu : Małgorzata Klejn

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:zima
Zima w Mieście – Lublin