Zabawki do kąpieli dla dzieci. Przegląd najbardziej szalonych propozycji

📖 Czyta się średnio w 5 min. 🕑
Zabawa odgrywa kluczową rolę w życiu maluchów. Podczas zabawy poznają świat, rozwijają zmysły, doskonalą umiejętności motoryczne. Warto więc zachęcać dzieci do tego rodzaju aktywności w każdym momencie dnia, również podczas kąpieli. Dzięki kreatywnemu podejściu do pobytu w wannie codzienne mycie będzie dla najmłodszych fantastyczną przygodą. Podpowiadamy, jakie zabawki do wody wybrać, by zagwarantować maluchom prawdziwe szaleństwo we własnej łazience.

Fascynujące zabawki do kąpieli

Zabawki kąpielowe kojarzą się zazwyczaj z klasykami gatunku, czyli kubeczkami. Przelewanie, odmierzanie i nabieranie wody to czynności z użyciem pojemniczków, najchętniej wybierane przez dzieci. Projektanci marki Sassy poszli znacznie dalej w swej pomysłowości i opracowali Wodne laboratorium – zabawkę do kąpieli dla dzieci powyżej 6 miesięcy życia. To zestaw akcesoriów tj. dwie probówki, zlewka, lejek, które zachęcają malucha do eksperymentów i wcielenia się w rolę badacza zjawisk z użyciem wody. To zabawka STEM, dzięki której dziecko samo robi doświadczenia i poznaje możliwości przedmiotu. Inną, oryginalną odsłoną „kubeczkowej zabawy” w wodzie jest komplet kolorowych pojemniczków częściowo wypełnionych plastikowymi elementami. Woda, którą maluch wlewa z jednej strony, porusza zawartością w środku, a następnie wypływa drugą stroną. Kubeczki do wody są uniwersalne i można je dowolnie układać, a one zawsze do siebie pasują. Niewątpliwą ich zaletą są obracające się części, skupiające wzrok i skłaniające do obserwacji.

Zabawki do kąpieli dla dzieci. Przegląd najbardziej szalonych propozycji.

Garnitur łyżeczek umieszczonych na obrotowym, kolorowym kole, to atrakcje zawarte w jednej zabawce – wirującym wodospadzie. Wystarczy polać go wodą, a wypełnione cieczą kubeczki wprawią system w ruch. Maluch zafascynowany zjawiskiem, z pewnością będzie chciał szybciej i szybciej poruszać zabawką, dlatego producent wyposażył ją w przyssawkę gwarantującą stabilność. To jednak nie koniec atrakcji. Od Sassy możemy liczyć na znacznie więcej. Deszczowa piłka z wypustkami, kiedy napełnimy ją wodą i uniesiemy, uraczy nas prysznicem wypływającym w różnych kierunkach. Dodatkowo ta sama zabawka wypełniona cieczą i poruszana po tafli wody, wyrysuje wzór na jej powierzchni, zgodny z tym, z której wypustki wypływa. A kiedy maluch zapragnie zabawy w napełnianie i przelewanie, wystarczy rozkręcić kulę na 2 połówki i przystąpić do eksperymentów.

Zabawki do kąpieli dla dzieci. Przegląd najbardziej szalonych propozycji.

Gluty do kąpieli dla dzieci

A gdyby tak standardowa kąpiel zmieniła się w zabawę w potwora z bagien, dinozaury albo inną historię ze sztucznym szlamem bądź śluzem w roli głównej? Z pewnością pobyt w wannie należałby do tych, których nie chce się kończyć. ? Taką sensoryczną przygodę zapewnia seria produktów typu slime amerykańskiej marki Zimpli Kids. Proszek o bezpiecznym składzie, biodegradowalny i niepozostawiający plam na wannie, po dodaniu wody zamienia się w ciągnący się i fascynujący dzieci śluz. Można nim manipulować, wypełniać zabawki przeznaczone do wody, a nawet leżeć w nim. Przyjemny zapach i kolor oraz nietypowa konsystencja to dla dzieci niesamowite doznania. Gluty do kąpieli bez problemu spłukują się w kanalizacji, a co najważniejsze są delikatne dla wrażliwej skóry dziecka. Szlamikiem można wypełnić wannę, ale też miskę, a nawet dmuchany basen na dworze. Dzieci chętnie będę z takim materiałem eksperymentować i nie raz zadziwią dorosłych, kiedy znajdą dla niego nowe, oryginalne zastosowanie. Kto powiedział, że kąpiel musi być nudna?

Zabawki do kąpieli dla dzieci. Przegląd najbardziej szalonych propozycji.

Kredki do malowania w wannie

Czy łazienka może stać się malarskim atelier? Ależ oczywiście! Wszystko, czego potrzebuje Twój mały artysta to zestaw kredek do rysowania w wannie. Pochodzące z Japonii akcesoria piśmiennicze są świetnym patentem na nudę i ćwiczenia ręki podczas kąpieli. Mała wprawka przed nauką pisania przyda się przedszkolakowi, a początkującemu malarzowi spodoba się możliwość malowania po wannie lub po kaflach. Kredki zostały wykonane z wosku pochodzącego z otrębów ryżowych, są więc produktem ekologicznym i bezpiecznym dla powierzchni ceramiki łazienkowej. Maluchy pokochają ten kształt pisaka do wanny i nie będą chciały się z nim rozstawać. Gładka konsystencja kredki ułatwia malowanie, dziecko nie frustruje się, co z kolei sprzyja pozytywnemu nastawieniu do zajęć plastycznych. To ciekawa i niezobowiązująca zabawa, pozwalająca rodzicom przemycić elementy ćwiczeń motoryki małej.

Zabawki do kąpieli dla dzieci. Przegląd najbardziej szalonych propozycji.

Które zabawki do kąpieli dla dzieci są najlepsze?

Wymagania rodziców wobec akcesoriów do kąpieli dla dzieci są znacznie większe, niż oferuje kultowa gumowa kaczuszka. Dorośli stawiają na funkcje edukacyjne, poznawcze i rozwój motoryki małej. Nie można jednak zapominać, że najefektywniejszą formą nauki jest zabawa, dlatego najfajniejsze zabawki do kąpieli dla starszych i młodszych dzieci to te, które spodobają się nie tylko rodzicom, ale przede wszystkim dzieciom. Zatem wybierajmy mądrze i podążajmy za zainteresowaniami i potrzebami dziecka.