Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Z marzeniami mogę wszystko. Recenzja książki Bena Corta

Z marzeniami mogę wszystko Recenzja
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
„Amberek” to seria picturebooków dla dzieci w wieku przedszkolnym. Ich charakterystycznymi cechami są przede wszystkim piękne ilustracje oraz wartościowe przesłanie. Do zbioru ponad 70 bajek dołączyła kolejna, autorstwa Bena Corta, książka Z marzeniami mogę wszystko, która niewątpliwie wzbogaci dziecięcą biblioteczkę.

Bohaterem wierszowanego opowiadania jest chłopiec, który dzięki marzeniom i niesamowitym cechom charakteru, przeżywa bajkowe przygody. Spotyka olbrzymy i potwory, nowoczesne maszyny oraz dzikie zwierzęta. Odwiedza też dżunglę, kosmos, a także tajemniczy zamek. Jego dzień jest pełen magii i przygód. Wszystko za sprawą wyobraźni, która uatrakcyjnia codzienne zabawy.

Bajka napisana jest w sposób łagodny, ciekawy, w pozytywnej narracji.

Nie ma tu negatywnych bohaterów, więc najmłodsi mogą czerpać z bezpiecznego literackiego świata. Rymy ułatwiają skupienie się na lekturze, a różnej wielkości czcionka zwróci uwagę dorosłego na istotne wyrażenia. W estetycznym wydaniu widać dbałość o każdy detal, gdyż dzieci mają czerpać radość zarówno z lektury, jak i ilustracji, które cieszą oczy szczegółami, kolorami i równorzędnie prowadzoną historią, którą można urozmaicić według własnego pomysłu.

Historia pełna przymiotników uczy, że nadzwyczajnych rzeczy można dokonać każdego dnia. Przepisem na sukces jest samoakceptacja i siła wyobraźni. Opowiadanie zachęca, by dzieci podejmowały się nowych wyzwań, bo każdy dzień to nowa szansa na sukces, radość i odkrycia. Dodatkowo treść książki zapewnia, że każdy z nas ma zalety, dzięki którym potrafi dokonać czegoś wspaniałego.

Zachęcam do sięgnięcia po książkę Z marzeniami mogę wszystko

Wesoła historyjka pomoże przedszkolakom zbudować wiarę we własne możliwości i wprowadzi do ich świata nieco magii, po którą z pomocą wyobraźni sami mogą sięgnąć. Wydawnictwo Amber kolejny raz udowadnia, że potrzeby dzieci są dla nich priorytetem. Książka do poduszki, na pogodę i niepogodę.

Eliza Idczak

Z marzeniami mogę wszystko
Ben Cort
Tłumaczenie: Małgorzata Cebo-Foniok, Zbigniew Foniok
Ilość stron: 40, pełny kolor
Rodzaj: oprawa twarda
Format: 225×276
Data wydania: 2023-11-13
Wydawnictwo Amber

361 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent