Wrocławska Zima w mieście 2009

Ferie zimowe we Wrocławiu startują już 19 stycznia. Dzieci wrócą do szkół 2 lutego 2009. Ferie dla dzieci to czas odpoczynku, lecz niektórzy rodzice muszą pracować. I muszą zapewnić swoim dzieciom opiekę. Jak zagospodarować ten czas dzieciom, które nigdzie nie wyjeżdżają? Czy zima w mieście może nie być nudna? Czy oferowane przez miasto zajęcia dla dzieci są ciekawe?

Zima w mieście może być nie tylko ciekawa, może być też okazją do odkrywania swoich talentów, okazją do spróbowania czegoś nowego, nauczenia się rzeczy, które w szkole trudno znaleźć. Akcja "Zima w mieście" organizowana jest, jak co roku przez wrocławskie szkoły, muzea, domy kultury i biblioteki, ale z ciekawa ofertą dla dzieci wychodzą również komercyjne placówki edukacyjno-rozrywkowe.

W tym roku podczas ferii zimowych mali wrocławianie będą mogli uczestniczyć w przeróżnych warsztatach – od teatralnych i tanecznych, poprzez plastyczne, komputerowe po konstruktorskie. Będą mogli brać udział w konkursach i spotkaniach, oglądać filmy, słuchać bajek, robić doświadczenia naukowe, wychodzić na basen i lodowisko, a nawet uczestniczyć w najprawdziwszych wycieczkach.

Oto niektóre przykłady zajęć dla dzieci organizowanych w ramach akcji Zima w mieście:

Wielbicieli egzotyki i kultury dalekich krajów zainteresować powinny Indyjskie ferie w Centrum Kultury Agora oraz Egzotyczne Ferie w Filii 48 Biblioteki Publicznej. Jeśli cała Rodzina interesuje się dalekimi krainami, warto wybrać ferie z Multicentrum, gdzie dzieci i ich opiekunowie będą mogli poznać afrykańskie tradycje i obyczaje.

Amatorów zdrowej, sportowej rywalizacji nie może zabraknąć w Centrum Sztuk Walki, gdzie atrakcji całe mnóstwo: wycieczka do Sobótki połączona z wejściem na Ślężę, zajęcia sportowe (sztuki walki, łyżwy, basen, zajęcia taneczne, gry zespołowe), nauka zasad pierwszej pomocy i wiele innych.

Ciekawie zapowiadają się zajęcia w Centrum Kultury Wrocław-Zachód. Będzie można poznać legendy wrocławskie i wędrować Szlakiem Odkrywców.

Natomiast MDK Fabryczna kusi różnorodnością oferty: znajdują się w niej zarówno zajęcia plastyczne, muzyczne, teatralne, językowe, jak i sportowe.

Mali wielbiciele robotów oraz tworzenia skomplikowanych konstrukcji będą zachwyceni warsztatami organizowanymi przez firmę Inwention-Group oraz zajęciami w Multicentrum2.

Przyszłych artystów zainteresują Ferie ze Sztuką w Bibliotece oraz „Architektura w rytmie samby – zimowa propozycja Muzeum Architektury.

Warto pamiętać, że część wymienionych placówek prowadzi akcję Zima w Mieście całkowicie bezpłatnie!

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW NA PORTALU MIASTODZIECI.PL – W DZIALE WYDARZEŃ – SEKCJA ZIMA W MIEŚCIE

Autor tekstu : Ania Perlińska-Supeł

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:teatrzima