Wierszyki na dobranoc. 5 książek, z którymi noc będzie jeszcze piękniejsza
UD

Wierszyki na dobranoc. 5 książek, z którymi noc będzie jeszcze piękniejsza

Wierszyki na dobranoc – nowość w bestsellerowej serii wierszyków dla dzieci od Natuli
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Gdy zbliża się wieczór, postarajmy się odłożyć telefony i wyłączyć telewizor. Ten niezwykły czas warto wypełnić bliskością, miłym słowem, dobrą książką. Podpowiadamy, na jakie wierszyki na dobranoc warto skierować światło nocnej lampki.

Pierwszy miś już dawno śpi,

drugi zaraz zaśnie.

Trzeci tuli się do niego,

czwarty usnął właśnie.

Piątemu się kleją oczka,

szósty się po brzuszku drapie.

Siódmy liczy złote gwiazdki,

Ósmy głośno chrapie…

Wierszyki na dobranoc niejedno mają imię. Niektóre są proste, wypełnione po brzegi banalnymi rymami – inne z kolei, dużo bardziej finezyjne, zajmują honorowe miejsca w tomach słynnych poetów. Niezależnie jednak od tego, do której grupy zaliczają się wierszyki, które sami doskonale znamy na pamięć, jedno jest pewne – wszystkie z nich rozbudzają dziecięcą wyobraźnię i pozwalają przenieść się dziecku w niesamowity, literacki świat. Czy można wyobrazić sobie piękniejsze rozpoczęcie nocy?

Książki na dobranoc – Wierszyki na dobranoc

Słuchanie bicia serca, wtulanie się w siebie, masowanie dziecięcych stópek… To proste gesty, dzięki którym uśmiechamy się zawsze. Najpiękniejsze jednak jest to, że nie potrzebujemy do nich żadnych specjalnych narzędzi. No, może z wyjątkiem jednego… Mowa o „Wierszykach na dobranoc” Kasi Huzar-Czub. W tej niesamowicie ciepłej, pełnej bliskości książce znajdziecie aż piętnaście wierszyków, które pomogą wam spokojnie wkroczyć w noc. Uzupełnieniem każdego wierszyka są bajecznie kolorowe ilustracje Joanny Bartosik. Weźcie ze sobą ciepły kocyk i zanurzcie się w magicznej mocy poezji, a sen… przyjdzie sam. Dobrej nocy!

Wierszyki na dobranoc – Zasypianki

Czas na książkę, w której znajdziecie najpiękniejsze wiersze, kołysanki i życzenia dobrej nocy. A kierują je do was najwięksi – Jan Brzechwa, Wanda Chotomska, Czesław Janczarski i wielu innych twórców. Pokochacie tę antologię nie tylko za jej bogate wnętrze, ale też idealne dla rosnących ząbków i ciekawskich paluszków wydanie. „Zasypianki” to kartonowe, przyjazne w dotyku strony, które będą wam towarzyszyć naprawdę długo. Słodkich snów!

Wierszyki na dobranoc – Zwierzaki wierszaki

Pozostajemy w klasyce. Uwielbiane przez każde małe dziecko wierszyki znajdziemy również na kartach książki dla dzieci „Zwierzaki wierszaki. To niesamowita antologia dla wszystkich małych czytelników, które kochają zwierzęta – psy, koty, kaczki, słowiki… Autorów wspomnianych rymowanek znacie doskonale – wśród nich znalazł się Jan Brzechwa czy Stanisław Jachowicz. Piękne ilustracje Agnieszki Antoniewicz sprawią z kolei, że lektura będzie jeszcze przyjemniejsza.

Książki dla dzieci – Klasyka dla smyka

Julian Tuwim i Jan Brzechwa raz jeszcze. Antologia „Klasyka dla smyka” to zbiór najbardziej znanych wierszy obu poetów, które przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Zaciekawią was, rozbawią, zaproszą do niezwykłego, literackiego świata (w którym mieszka m.in. Kaczka Dziwaczka i pan Hilary), a w końcu zachęcą do czułego szeptu: „dobranoc, kochanie…”. Z takimi wierszami cudownie kończyć dzień.

Książki na dobranoc – Wiersze do poduchy

Ostatnia w naszym zestawieniu książka to „Wiersze do poduchy” autorstwa Małgorzaty Strzałkowskiej. Choć są proste, napisane zrozumiałym dla najmłodszym językiem, daleko im do banalności. Ilustrowane przez Ewę Poklewską-Koziełło rymowanki przyniosą wam piękny sen. Możecie czytać je nawet codziennie – gwarantujemy, że wam się nie znudzą. Miłych snów!

628 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent