Weleda
Weleda Baby

Wielkie ludy historii. Grecy. Recenzja

Wielkie ludy historii GRECY
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Czy starożytny wojownik czuł strach? Czy jego strój był wygodny? Jak wyglądało życie w starożytnej Grecji? Czy choć trochę przypominało nasze współczesne?

O starożytnych cywilizacjach każdy z nas uczył się w szkole lub będzie się uczył. Wydaje nam się, że wiemy na ten temat sporo, bo jest to temat wciąż przewijający się w filmach czy książkach, ale książka Christiana Hilla Wielkie ludy historii. Grecy jednak nas zaskoczy.

Przede wszystkim napisana jest w bardzo nietypowy jak dla książek o starożytności sposób, bo jest to po prostu opowiadanie o konkretnych osobach, którzy razem uczestniczą w bitwie i olimpiadzie. Nietypowość książki polega również na użyciu przez autora opisów, które mocno pobudzają naszą wyobraźnię. Dzięki nim czujemy zapach oliwy, gorące greckie słońce, strach, radość i ból naszych bohaterów. Dokładnie czujemy to, co czuł wojownik podczas bitwy. Autor zabierze nas na olimpiadę, a nawet udzieli nam się duch rywalizacji.

Po każdym rozdziale znajdziemy słowniczek pojęć użytych w książce, które uzmysłowią nam, jak wiele z nich używamy na co dzień, w dodatku kompletnie sobie tego nie uświadamiając. Po lekturze książki uświadomimy sobie również, że stosujemy zasady, które stworzyli starożytni Grecy. Niesamowite, prawda?

Wielkie ludy historii. GRECY
Autor: Christian Hill
Liczba stron: 112
Format: 140×190
Oprawa: Oprawa miękka
Wydawnictwo RM

834 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
Marta Tymowska-Malec

Marta Tymowska-Malec

Recenzentka wydarzeń kulturalnych i nowości wydawniczych. Miłośniczka podróży, dobrej kuchni i biegania. Mama Igora i dumna posiadaczka 2 kotów. Rodzinny kaowiec. Jak nie śpi, to planuje podróże. Jak śpi, to śni o podróżach. Uwielbia pracę z dziećmi. Autorka bloga www.poligon-blog.blogspot.com

 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent