Wianek komunijny dla dziewczynki – inspiracje, porady i przykłady fryzur

wianek komunijny jak wybrać
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Bez wianuszka komunijnego na głowie ani rusz. Jak wybrać ten idealny? Czym przypiąć wianek komunijny? Jaką fryzurę do niego dobrać? Na te pytania i nie tylko odpowiadamy poniżej. Zachęcamy do lektury!

Wianek komunijny – obowiązkowy element stroju

Pierwsza Komunia Święta to sakrament, do którego dzieci przygotowują się przez cały rok. Jednym z etapów jest oczywiście wybór stroju – alby dla chłopca i alby bądź sukienki dla dziewczynki. Stylizację dziewczynki uzupełnia dodatkowo wianek komunijny na głowie, który może być delikatny, naturalny, ale i kolorowy czy bogato zdobiony. Ma on również specjalnie znaczenie – jest symbolem niewinności, więc doskonale pasuje w tym dniu.

Wianki komunijne dla dziewczynek – przykłady i inspiracje

Wianek komunijny jest nie tylko dodatkiem, ale również kropką nad i całej stylizacji dziewczynki na komunię. Sprawdzamy, jakie rodzaje są dostępne w sprzedaży. Dodatkowo zawsze musimy pamiętać o tym, by wianek komunijny był wygodny, by nic nie uwierało, nie było za ciężkie ani nie sprawiało dyskomfortu. Zwykle wianuszek ma jedną średnicę, jednak możemy spotkać się też z sytuacją, gdy jest on regulowany, co pozwala dopasować go do obwodu głowy dziewczynki.

Białe wianki komunijne

Wianuszki komunijne w białym kolorze to klasyczna i ponadczasowa propozycja dla dziewczynek, która dalej cieszy się wielką popularnością. Świetnie pasują one i do alby, i do sukienki. W zależności od modelu mogą być wykonane z satynowych różyczek, stokrotek albo margerytek, z dodatkiem listków, perełek, kryształków lub gipsówki.

Wianki komunijne z kwiatkami

Coraz częściej dziewczynki wybierają wianki komunijne z białymi kwiatkami i zielonymi elementami – gałązkami, krzewinkami, mirtem czy gipsówką. Choć taki wianuszek jest w całości sztuczny, to wygląda zupełnie jak żywy, doskonale imitując prawdziwe rośliny.

Biżuteryjne wianki komunijne

Ekskluzywne wianki komunijne wykonane z drobnej biżuterii to zdecydowanie bardziej zdobna propozycja dla małej elegantki. Perełki, kryształki, koraliki i cyrkonie, w towarzystwie kwiatków, pięknie odbijają światło i wbrew pozorom mogą prezentować się subtelnie oraz delikatnie.

Wianki komunijne z kolorowym akcentem

Na koniec jeszcze jedna propozycja, a mianowicie chodzi o kolorowe wianuszki komunijne. Zwykle poza zielenią wplecione są w nich kwiaty w różnych odcieniach różu, a nawet jeszcze bardziej wyraziste – czerwone, żółte czy granatowe. Takie wianki występują w wersji cienkiej oraz grubszej.

wianek-komunijny-dla-dziewczynkiJak przypiąć wianek i jaką fryzurę wybrać – garść porad

Skoro mamy już wianek, to możemy przejść do wybrania fryzury. Wiele dziewczynek nie zastanawia się długo, jaka fryzura pod wianek komunijny będzie najlepsza, gdyż chcą zazwyczaj po prostu fale albo loki – puszczone luźno lub lekko podpięte, z dodatkowymi warkoczami i kłosami. Raczej nie decydują się one na koka czy inne tego typu misterne upięcia.

Dodatkowo nasuwają się jeszcze dwa pytania – jak założyć wianek komunijny oraz jak przypiąć wianek komunijny? Wystarczy tak naprawdę położyć go płasko na głowie, a jeśli okaże się zbyt luźny, podpiąć wsuwkami, spinkami bądź klamerkami – niewidocznymi, w kolorze włosów lub wręcz przeciwnie, ozdobnymi.

Podsumowując, jeśli Twoja córka idzie w tym roku do komunii i kompletujesz jej strój, to z wiankiem nie powinno być większych problemów. Wybór jest naprawdę spory, jednak pamiętaj, że wianki, szczególnie te ręcznie robione, nie tylko są wysokiej jakości, ale też niezwykle pięknie się prezentują. Pamiętaj jeszcze o wsuwkach, by nie zastanawiać się, jak upiąć wianek komunijny i żeby wszystko trzymało się dokładnie na swoim miejscu.

Materiał promocyjny

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent