Weleda
Weleda Baby

Wakacje u dziadków. Recenzja książki

Wakacje u dziadków książka dla dzieci
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Wakacje u dziadków to opowieść o trojaczkach, które spędzają wakacje u dziadków na wsi. Laura, Tymek i Amelia to typowe rodzeństwo – lubią się wspólnie bawić, rozrabiać i kłócić. Przez dwa miesiące świetnie się bawią poznając okolicę, a że są dość małe (dopiero pójdą do zerówki), to poznają świat z ogromną ciekawością. Wiele radości sprawia im słuchanie historii o dzieciństwie swojej mamy, wyprawy na wiejski targ czy do kościoła albo pomaganie dziadkom przy codziennych obowiązkach.

Charakterystyczne dla książek Magdaleny Zarębskiej jest ciepło rodzinnych relacji i pochylanie się na urokiem codziennych chwil. Trojaczki kłócą się nieustannie, ale w kłótniach tych nie ma złośliwości czy wielkiego gniewu. Tęsknią za rodzicami, ale nie ma w tym rozpaczy. Potrafią nie posłuchać się dziadków, ale daleko im do bycia nieposłusznymi i uciążliwymi gośćmi. Dzięki temu klimat powieści jest sielankowy, relaksuje czytelników (tych dużych i małych), daje chwilę wytchnienia.

Wakacje u dziadków to twarda oprawa i poręczny format. Przyjemne ilustracje Anety Krella-Moch świetnie współgrają z atmosferą wakacyjnych przygód. Książka podzielona jest na krótkie rozdziały, a fabuła jest prosta, więc z powodzeniem przeczytacie ją przedszkolakowi. Urok wakacji na wsi spodoba się również starszym dzieciom, a duże litery i przejrzysty układ tekstu ułatwią im samodzielną lekturę.

Żyjemy w czasach, w których wakacje na wsi bez rodziców potrafią być bardziej egzotyczne niż wczasy w Chorwacji. Proste dla dorosłych historie, mogą okazać się dla dzieci ciekawą przygodą. Jeśli szukacie pozytywnej, ciepłej i pełnej uroku książki, to Wakacje u dziadków, na pewno przypadną Wam do gustu.

Ewelina Zielińska

Wakacje u dziadków
Magdalena Zarębska
Ilustracje Antea Krella-Moch
Format 14,8 x 18,50 cm, str. 144 oprawa twarda,
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa BIS

168 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent