Vademecum onkologii dziecięcej. Gry i zabawy. Recenzja książki
UD

Vademecum onkologii dziecięcej. Gry i zabawy. Recenzja książki

Vademecum onkologii dziecięcej już na rynku!
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Każdy rodzic wie, jak ważna jest dla dzieci zabawa. Zabawa uczy, rozwija, relaksuje i buduje więzi. Są jednak sytuacje, w których bawić się trudno… jednak właśnie wtedy dziecko tej zabawy potrzebuje najbardziej. Doskonale wiedzą o tym autorzy „Vademecum onkologii dziecięcej”, którzy grom i zabawom poświęcili pierwszy tom tego specjalistycznego wydawnictwa.

Jako rodzic, który przeżył jedynie dziecięce przeziębienia, nie umiem wyobrazić sobie dramatu rodzin dotkniętych chorobą nowotworową dziecka. Jednak jako mama dwóch chłopaków w różnym wieku (3 i 11 lat) wiem, że zabawa jest ważna. Czasem prosty pomysł potrafi umilić drogę samochodem, oczekiwanie w długiej kolejce, uśmierzyć ból i otrzeć łzy.

Zebrane w tej książce propozycje, to pomysły dla każdego i w każdym wieku (od maluszków po nastolatków). Są jednak dobrane tak, by rodzic mógł je zaproponować w szpitalnych warunkach. Będą więc pomocne każdemu opiekunowi dziecka chorego, które z różnych powodów nie może cieszyć się pełnym wachlarzem aktywności typowych dla jego rówieśników.

Na rynku księgarskim nietrudno o książki z propozycjami zabaw dla dzieci w różnym wieku. Ta wyróżnia się nie tylko specjalistycznym profilem, ale też atrakcyjną, przemyślaną i stonowaną szatą graficzną oraz logicznym i czytelnym układem. W razie potrzeby jesteśmy w stanie w kilka chwil znaleźć inspirację do wspólnych zabaw. Każda zabawa opisana jest wiekiem dziecka, liczbą uczestników, tematyką czy czasem trwania. Poza opisem zamieszczono również pomysły na urozmaicenie zabaw, listę potrzebnych materiałów, a także komentarze psychoonkologa. Na uwagę zasługuje również wstęp, który w przystępny sposób wprowadza czytelnika w wiedzę dotyczącą rozwoju dziecka, sytuacji związanych z chorobą i rolą zabawy w życiu każdego człowieka.

Vademecum onkologi dziecięcej. Gry i zabawy to książka szczególna, która może wesprzeć wielu rodziców w trudnych chwilach. Pozwala ona na przełamanie smutku i poczucia beznadziei w obliczu choroby. Dzięki tym prostym zabawom, każdemu czytelnikowi będzie łatwiej wywołać uśmiech na twarzy chorego dziecka i pozwolić mu oderwać się myślami od trudów codzienności.

Ewelina Zielińska

668 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent