Upominki na komunię – poznaj sprawdzone pomysły na prezent od serca

Upominki na komunię – poznaj sprawdzone pomysły na prezent od serca
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Sezon komunijny już niebawem. Czeka Cię uroczystość dziecka, wnuka lub chrześniaka? A może należysz do dalszej rodziny lub na komunię zaprosili Cię przyjaciele? Bez względu na to, jakie relacje łączą Cię z głównym bohaterem tej imprezy, z pewnością zastanawiasz się nad tym, jaki upominek będzie z tej okazji odpowiedni.

Nawet jeśli nie planujesz większych prezentów, na uroczystość nie wypada przecież przyjść z pustymi rękami. Jak zatem wybrać odpowiedni podarunek? W poniższym artykule przedstawimy Ci pomysły na sprawdzone upominki na komunię, które powinny okazać się strzałem w dziesiątkę niezależnie od tego, jakim budżetem dysponujesz.

Czym się kierować, wybierając upominek na komunię?

Pierwsza Komunia Święta to ważne dla dziecka wydarzenie, do którego młody człowiek przygotowuje się już długo przed samą uroczystością. Warto zatem wręczyć mu coś, co zostanie z nim na lata w formie ładnej pamiątki.

Zanim jednak przejdziemy do tego, jakie upominki na komunię będą dobrym wyborem, warto zwrócić uwagę na to, czym należy się kierować, wybierając taki prezent. Po pierwsze znaczenie może mieć charakter Twojej relacji z dzieckiem. Z reguły bardziej okazałe prezenty wręczają rodzice, dziadkowie i chrzestni. Jeżeli należysz do dalszej rodziny lub znajomych, drobny gest w zupełności wystarczy.

Warto pamiętać też o tym, że Pierwsza Komunia Święta to uroczystość religijna. Niektórzy rodzice uważają, że taką powinna pozostać i niechętnie patrzą na okazałe prezenty. Jeżeli nie wiesz, jakie jest ich podejście, najlepiej ich o to zapytaj.

Czy o upominek na komunię warto pytać głównego zainteresowanego, czyli przystępujące do sakramentu dziecko? Oczywiście możesz to zrobić, jednak pamiętaj, że młody człowiek nie wie jeszcze, co jest dla niego najlepsze i często buduje swoją opinię na podstawie tego, co powtarzają jego rówieśnicy.

Jakie upominki na komunię będą najlepszym wyborem?

Choć na tym etapie wybór upominku na komunię może wydawać się trudny, zapewniamy Cię, że wcale nie musi taki być. Na co warto się zdecydować? Bardzo ciekawe opcje proponuje np. e-sklep PS Dziękuję – w kategorii https://psdziekuje.pl/podziekowania-prezenty-upominki-komunia-oferta znajdziesz urocze, stworzone z myślą o komunii pudełka pamiątkowe, które możesz dopasować do swoich potrzeb.

Chcesz wręczyć coś o charakterze religijnym? Wybierz drewniane pudełko z Biblią lub różańcem. Poszukujesz drobiazgu o oryginalnym charakterze? Postaw na pudełko ze słodką zawartością w postaci czekoladek. Jeżeli chcesz wręczyć dziecku pieniądze, takie pudełko także sprawdzi się doskonale – możesz zastąpić nim klasyczną kopertę i umieścić gotówkę w jego wnętrzu. Uzupełnij prezent życzeniami od serca i osobistą dedykacją, a taki upominek na komunię z pewnością stanie się uroczą pamiątką, do której młody człowiek będzie mógł powrócić po latach.

Artykuł sponsorowany

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent