Trzecia edycja konkursu Edukacja Ekologiczna jest sztuka

Uczta dla maluszka. Recenzja książki

uczta-dla-maluszka recenzja książki
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Przygotowanie posiłku dla dziecka bywa czasem nie lada wyzwaniem, wręcz sportem ekstremalnym. Zwłaszcza, kiedy dziecko najchętniej jadłoby codziennie tylko pomidorową i chleb z masłem.

Czasem z bezsilności opadają ręce. Czasem rodzic ma już absolutnie dość. Wtedy potrzebne jest wsparcie kogoś, kto ma na ten temat wiedzę i jest również praktykiem. Z pomocą mogą przyjść autorzy książek o diecie dzieci, ale ponieważ rynek wydawniczy zalany jest takimi pozycjami, czasem ciężko jest wybrać coś wartościowego.

Mam to szczęście, że trafiłam na bardzo dobrze napisaną i wydaną książkę Katarzyny Błażejewskiej-Stuhr i Moniki Mrozowskiej Uczta dla maluszka. Książkę napisaną przez dwie mamy na co dzień gotujące dla swoich dzieci, ale też posiadające na ten temat sporo wiedzy. Nie zrażajcie się znanymi nazwiskami. To bardzo wartościowa pozycja książkowa.

Książka zachwyca nie tylko oprawą graficzną, ale też ciekawymi przepisami na bardzo różne dania. Są dania proste, ale też i bardzo wyszukane, bo nikt nie powiedział, ze maluch ma jeść kanapki na przemian z pomidorową czy rosołem. Nie boję się napisać, że autorki proponują dania, które można przygotować dla całej rodziny, a nie tylko dla dzieci Oprócz sporej propozycji przepisów na dania są też cenne informacje na temat żywienia małych dzieci.

Z wielką przyjemnością przeczytałam książkę, a z przepisów korzystam na co dzień, co i Wam polecam, a Wasze rodziny będą Wam za to wdzięczne.

Uczta dla maluszka
Katarzyna Błażejewska-Stuhr, Monika Mrozowska
Data premiery: 28 marca 2018 r.
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 165 x 220 mm
Liczba stron: 240
Wydawnictwo Zwierciadło

Marta Tymowska-Malec

Marta Tymowska-Malec

Recenzentka wydarzeń kulturalnych i nowości wydawniczych. Miłośniczka podróży, dobrej kuchni i biegania. Mama Igora i dumna posiadaczka 2 kotów. Rodzinny kaowiec. Jak nie śpi, to planuje podróże. Jak śpi, to śni o podróżach. Uwielbia pracę z dziećmi. Autorka bloga www.poligon-blog.blogspot.com

 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent