Fisher Price
rysuj
Zielona Sowa
Zielona Sowa
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Modele LEGO można budować, łącząc ze sobą kilka zestawów. Miłośnicy układania klocków doskonale wiedzą, jak to robić, a dodatkowo mają swoje patenty. Początkujący napotykają natomiast nieco więcej problemów, ale i je można łatwo pokonać. Oto kilka cennych wskazówek, dzięki którym składanie modeli stanie się o wiele prostsze.

Jak łączyć ze sobą poszczególne zestawy LEGO?

Chcąc tworzyć rozbudowane modele, musimy połączyć ze sobą kilka zestawów. Najlepiej pasują do siebie zestawy z tej samej serii, na przykład LEGO City, Duplo czy Iconic. Projektowane są w tej samej konwencji, dlatego są spójne pod kątem kolorystycznym i tematycznym. Fani motoryzacji mogą sięgnąć po serię LEGO Technic i zestaw LEGO 42151, czyli Bolid Bugatti. Składa się on z 905 elementów i można go składać już z dziewięciolatkiem. Szukając podobnego zestawu do kolekcji, warto zakupić LEGO 42150 – Monster Jam Monster Mutt Dalmatian. Wyścigi, budowanie kolejnych modeli samochodów czy tworzenie ciekawych dekoracji to nie tylko dobra zabawa, ale również rozwijanie własnych zainteresowań.

film

Od jakich modeli zacząć?

Układanie modeli LEGO powinno być przyjemnością, a zarazem wyzwaniem. Nie należy jednak podnosić sobie poprzeczki zbyt wysoko, gdyż może okazać się, że trudniejsze zestawy nie będą odpowiednie dla początkujących. Na start warto wybrać takie, które składają się z małej ilości elementów. Świetnym rozwiązaniem będzie zestaw LEGO 42147 – wywrotka, która składa się ze 177 elementów. Układanie go nie powinno sprawiać większych problemów nawet osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z klockami. Nawet dorośli mogą wybierać zestawy dedykowane dzieciom, co też zresztą często robią, gdyż te dedykowane pełnoletnim są już mocno zaawansowane. Jeśli zaczniemy od takich, których złożenie będzie nam sprawiać problem, łatwo się zniechęcimy. Warto zwrócić też uwagę na własne zainteresowania, których mogą dotyczyć poszczególne modele. Składanie samochodów zdecydowanie łatwiej przychodzi fanom motoryzacji, a wielbiciele kwiatów doceniają zestawy LEGO dla dorosłych z serii Icons Botanical.

Gdzie szukać inspiracji do układania modeli LEGO?

Niektóre modele LEGO są naprawdę imponujące, jednak wiele osób wciąż nie wie, skąd właściwie czerpać inspiracje do układania. W internecie dostępnych jest sporo filmów instruktażowych, a najwięksi fani prowadzą nawet własne blogi w tej tematyce. Większość korzysta z powszechnie dostępnych zestawów, aby każdy chętny mógł spróbować swoich sił. Inspirację mogą też stanowić liczne wystawy LEGO, choć nie da się ukryć, że widoczne tam modele to już znacznie większe wyzwanie dla początkujących. Społeczność LEGO na całym świecie jest ogromna, a jej członkowie dzielą się swoimi pomysłami na przykład w mediach społecznościowych. Inspiracji szukajmy również w serialach tematycznych, których jednym z producentów jest właśnie firma LEGO. Nie brakuje ich także w życiu codziennym, zwłaszcza jeśli poszczególne modele tworzymy razem z dziećmi. Ich wyobraźnia nie zna granic, dlatego sporo możemy się od nich nauczyć. Co istotne, do układania modeli wcale nie będzie nam potrzebna duża ilość zestawów. Na początek możemy zakupić dwa lub trzy, za pomocą których stworzymy ciekawe konstrukcje. Oczywiście z czasem nasza kolekcja zacznie się powiększać, co stwarza jeszcze więcej możliwości.

Artykuł sponsorowany

241 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent