Trzecia edycja konkursu Edukacja Ekologiczna jest sztuka

Szybka historia samochodu. Recenzja książki

Szybka historia samochodu recenzja
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Samochód. Jeździdło, które od początku swojego powstania wzbudza emocje, ale nie wyobrażamy sobie, jak wielkie emocje samochód wzbudzał wtedy, kiedy powstał.

Pierwsze konstrukcje przerażały. Diabelska machina dyszała, syczała, prychała i hałasowała. Radziła sobie bez konia i już samo to wywoływało skrajne emocje. Pierwsi automobiliści byli postrzegani jako skrajni szaleńcy.

Książka Marcina Przewoźniaka Szybka historia samochodu w interesujący sposób przedstawia historię motoryzacji od samego początku. Ba! Autor sięga nawet do Biblii! Z książki dowiemy się skąd się wzięła nazwa „auto” i „samochód”, a nawet, kiedy zorganizowano pierwsze rajdy samochodowe. Przeczytamy o tym, kiedy powstały przepisy drogowe i znajdziemy informacje na temat konstruktorów samochodów. Sporo ciekawostek, dużo zdjęć i rysunków, a także humoru. Książka zaspokaja najbardziej wybrednego czytelnika i nie ma znaczenia czy jest on chłopcem czy dziewczynką. To książka dla każdego ciekawego czytelnika.

W książce zawarty jest interesujący wątek kobiecy. Tak drodzy panowie, gdyby nie dzielna pani Benz, to jej mąż nie uruchomiłby produkcji samochodu, a idąc dalej nie rozbijalibyście się dzisiaj Mercedesami. Zresztą nazwa samochodu jest imieniem córki pioniera automobilizmu Mercedes Jellinek. Jak widać, kobiety miały swój niekwestionowany udział w rozwoju motoryzacji.

Samochód jest bohaterem książki, ale autor porusza mnóstwo tematów około motoryzacyjnych. Można się dowiedzieć wielu zaskakujących rzeczy. Dużo historii, sporo ciekawostek. Samochód to bardzo ciekawy wynalazek.

Szybka historia samochodu
Marcin Przewoźniak
Data wydania: 2017
Format: 245×290
Oprawa: Twarda
Liczba stron: 64
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Zielona Sowa

Marta Tymowska-Malec

Marta Tymowska-Malec

Recenzentka wydarzeń kulturalnych i nowości wydawniczych. Miłośniczka podróży, dobrej kuchni i biegania. Mama Igora i dumna posiadaczka 2 kotów. Rodzinny kaowiec. Jak nie śpi, to planuje podróże. Jak śpi, to śni o podróżach. Uwielbia pracę z dziećmi. Autorka bloga www.poligon-blog.blogspot.com

 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent