SPEcjalne moce. Sam na placu zabaw. Książka o stanach lękowych. Recenzja książki dla dzieci

Sam na placu zabaw

Dziś w klasie wielkie wydarzenie – każde dziecko przygotowało historię o swoich zainteresowaniach i będzie musiało ją przedstawić przed całą grupą! Dla dzieci to nie lada wyczyn.

Zwłaszcza dla małej Amelki, która bardzo boi się takich wystąpień. Jest nieśmiała i łatwo się stresuje, dlatego na samą myśl o tym ogarnia ją przeraźliwy strach. Pierwsze podejście do zadania niestety kończy się niepowodzeniem.

Z pomocą przychodzi jej pewien samotny chłopiec… Jak potoczy się ich znajomość i czy Amelka w końcu zdecyduje się opowiedzieć dzieciom o swojej ulubionej książce? Czy dziewczynka jest w stanie przezwyciężyć swój strach?

Sam na placu zabaw to kolejna pozycja z serii SPEcjalne moce autorstwa Dr Tracy Packiam Alloway. W tej książce autorka skupia się na popularnym zaburzeniu, jakim są stany lękowe i to właśnie o nich jest ta krótka historyjka.

Pokazuje, jak strach potrafi sparaliżować małego człowieka, ale również tłumaczy, że każdy lęk można pokonać. Udowadnia, że nowe znajomości i niezwykłe wydarzenia mogą wpłynąć pozytywnie na postawę dziecka oraz dodać mu odwagi.

Podobnie, jak w książce Tajemnica króliczej karmy, również i tutaj znajdują się wskazówki dla rodziców i pedagogów. Służą one lepszemu wyjaśnieniu treści dziecku i wspólnemu omówieniu głównych zagadnień.

Pomagają one dorosłym, którzy dzięki tym uwagom lepiej wiedzą, jak rozmawiać z dzieckiem o lęku. Są także cenne dla maluchów, które mogą przedyskutować problem z rodzicem w bardziej fachowy sposób.

„Sam na placu zabaw” to pozycja, która zwraca uwagę na popularny wśród dzieci problem i potrafi nakreślić go w przystępny sposób. Oprawa graficzna przyciąga uwagę, a cena zdecydowanie zachęca do zakupu (17,99 zł). Ta książka idealnie tłumaczy dziecku, że każdą inność można przekuć w wartość.

PODSUMOWANIE:

„Plusy”:

  • Krótka, a jednocześnie wartościowa treść;
  • Zbiór uwag dla rodzica na końcu książki;
  • Atrakcyjna cena.

„Minusy”:

Katarzyna Przybysz

SPEcjalne moce. Sam na placu zabaw. Książka o stanach lękowych
autorka: dr Tracy Packiam Alloway
ilustracje: Ana Sanfelippo
Wydawnictwo Zielona Sowa
format: 190×190
cena: 17,99 zł
s. 24
wiek: 4+

Sam na placu zabaw
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie